Nowy numer 25/2021 Archiwum

O miłosierdziu na wakacjach

Dziewczyny należące do grup Dzieci Maryi z diecezji gliwickiej odpoczywają w Międzybrodziu Bialskim.

O miłosierdziu na wakacjach   Uczestniczki rekolekcji są różnym wieku, najmłodsza ma 5, a najstarsza 22 lata Archiwum prywatne

Tematem prawie dwutygodniowych rekolekcji jest miłosierdzie, a prowadzi je ks. Leszek Skorupa, opiekun grupy Dzieci Maryi w parafii św. Anny w Bytomiu. W nauczaniu skupił się na uczynkach miłosierdzia i ich praktycznym zastosowaniu w codzienności.

Do Międzybrodzia Bialskiego przyjechały 24 dziewczyny z Gliwic, Bytomia, Zabrza, Lublińca i Boruszowic. W różnym wieku, najmłodsza uczestniczka ma 5, a najstarsza 22 lata.

– Grupy Dzieci Maryi  w parafiach wykonują dużo odpowiedzialnej pracy. Nie tylko stoją przy ołtarzu, ale w różny sposób angażują się w życie parafii – zauważa ks. Skorupa. – Ważne jest, żeby wiedziały, po co to robią. Pogłębiały swoją wiarę i potrafiły swoją postawę wyrazić i obronić w środowiskach, do których trafiają.

Na rekolekcjach rodzą się przyjaźnie, dziewczyny z różnych parafii wymieniają się później swoimi doświadczeniami i pomysłami w ramach pracy w swoich grupach. – Ich dzisiejsze pogłębianie wiary za kilka lat może dać wymierny efekt. Czasem już jako matki, przyprowadzają swoje córki do grup Dzieci Maryi, bo wiedzą ile im samym dała ta formacja. Często idą drogą formacji w innych grupach. Ten etap w ramach Dzieci Maryi jest zalążkiem przyszłego życia duchowego i aktywności we wspólnocie Kościoła – stwierdza.

Oprócz codziennej Eucharystii, modlitwy i nauczania rekolekcyjnego, w programie były zajęcia sportowe, podchody, wycieczki, między innymi do Żywca. Zasad pierwszej pomocy uczyli strażacy OSP z Międzybrodzia Bialskiego i ratownicza medyczna.

Uczestniczki rekolekcji spotkały się też z siostrami z różnych zgromadzeń zakonnych Na miejscu odwiedzili je księża opiekunowie z ich parafii, również tegoroczny neoprezbiter ks. Piotr Borowiak, który udzielił wszystkim błogosławieństwa prymicyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama