Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zacznij ŚDM na ŚM

XX Święto Młodzieży na Górze Św. Anny jest tym razem preludium do Światowych Dni Młodzieży w diecezjach i Krakowie.

Zacznij ŚDM na ŚM   Na Święto Młodzieży przyjeżdzają uczestnicy z całej Polski Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość To już najwyższy czas, by zapisać się do udziału w jubileuszowym, XX Święcie Młodzieży u franciszkanów na Górze Świętej Anny. Wprawdzie będzie to możliwe nawet po przyjeździe w dniu rozpoczęcia spotkania, jednak lepiej nie czekać do ostatniej chwili.

Tym razem, ze względu na ŚDM zaczynają się one nie w poniedziałek, ale w piątek, 15 lipca Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i  Eucharystią o 17.15.

Tematem wiodących tegorocznego ŚM są uczynki miłosierdzia. Będą je omawiać podczas homilii o. Błażej Kurowski, ks. Jan Pander, bp Adam Wodarczyk, o. Teofil Niewiński i o. Alan Brzyski.

Specjalnymi gośćmi będą: o. Grzegorz Kramer, znany jezuita i kaznodzieja, Andrzej „Kogut” Sowa, były narkoman, wokalista punkowy, autor książki - świadectwa pt. „Ocalony. Ćpunk w kościele” oraz ks. Bogdan Peć MSF, Dyrektor Katolickiego Ośrodka „Dom Nadziei”, leczącego z uzależnień.

Tr Zacznij ŚDM na ŚM   Kto chce może zapisać się do diakonii muzycznej, która będzie uświetniać m.in. liturgię. Karina Grytz-Jurkowska /Foto Gość adycyjnie czas wypełnią też konferencje – tym razem poświęcone umiejętności dziękowania Bogu, drugiemu człowiekowi i sobie (o. Cherubin Żyłka OFM, o. Jarosław Zatoka OFM i o. Oskar Maciaczyk OFM).

Będzie też praca w grupach, wspólna modlitwa i wieczorne koncerty. W tym roku wystąpią Podzamek Boys (w piątek o 20.30), Gabi Gąsior &Holy Noiz (w sobotę o 20.15), niedzielny koncert jest niespodzianką, zaś w poniedziałek będzie wieczór artystyczny.

Jak w ubiegłych latach będzie możliwość skorzystania z różnych poradni, ale też oddania krwi.

Zacznij ŚDM na ŚM   O. Grzegorz Kramer zaprasza na ŚM na Górę Świętej Anny www.swietomlodziezy.com Spotkanie zakończy Eucharystia o północy z poniedziałku na wtorek, i koncert scholi ŚM.

Na Święto Młodzieży może przyjechać każdy, kto ukończył II klasę gimnazjum (niepełnoletni za zgodą rodzica lub prawnego opiekuna). Do dyspozycji są miejsca w Domu Pielgrzyma lub na polu namiotowym (we własnych namiotach). Kto chce, może zaangażować się w różnorodną posługę – porządkową, artystyczną lub modlitewną.

Szczegóły i dokładny program można znaleźć tutaj.

A oto jak zaprasza na nie na facebooku o. Grzegorz Kramer SJ:

http://swietomlodziezy.com/index.php/2016/06/06/o-grzegorz-kramer-sj-zaprasza/

 

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama