Kończy się właśnie pierwszy turnus Rekolekcji „Jezus żyje” na Górze świętej Anny. Jutro wyjeżdżają uczestnicy tego tygodnia i przyjeżdżają kolejni.
W trzech turnusach będzie weźmie udział ponad tysiąc osób. W tym roku wiodącym tematem jest wspólnota. – To jest kluczowe jeśli chodzi o odnowę życia parafialnego. Budowanie wspólnot, które wejdą w parafię i będą oddolnie odnawiać je we współpracy z proboszczem – zauważą Stefan Mitas, odpowiedzialny za rekolekcje „Jezus żyje”.
– Najlepiej, gdyby proboszczowie przyjechali razem ze swoimi parafianami – małżeństwami, osobami samotnymi, młodzieżą, dziećmi… A potem po powrocie kontynuowali ich formację. Najpierw przeżywa się pewne treści na rekolekcjach w takich trochę cieplarnianych warunkach, a potem w realu, gdzie można zobaczyć na ile sprawdza się to w mojej codzienności – mówi.
W kolejnych latach rekolekcji akcent postawiony jest na inny temat. Dwa lata temu była to ewangelizacja, w ubiegłym uzdrowienie wewnętrzne. Co będzie w przyszłym? – Chciałbym żeby to było uwielbienie. Dlaczego? Bo rekolekcje będą się odbywały po raz 15 lat, jest za co dziękować. Bo charyzmatem odnowy jest uwielbienie. Ale chcielibyśmy też położyć akcent na słowo Boże i życie nim mówi Stefan Mitas.
We wszystkich turnusach rekolekcji weźmie udział ponad tysiąc osób Mira Fiutak /Foto Gość Rekolekcje odbywają się na różnych poziomach tematycznych i wiekowych – od dzieci małych i starszych, przez młodzież do dorosłych. O budowaniu wspólnot chrześcijańskich w kolejnych turnusach mówią Andrzej Sionek, Aleksander Bańka i Gavin Farley z Austrii z liderami wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji gliwickiej.
Dla zakochanych i narzeczonych – Magdalena i Wiesław Grabowscy, ona prowadzi też poziom dla kobiet, a on dla mężczyzn. O biblijne spojrzeniu na pracę i pieniądze mówi Zdzisław Miara
W czasie każdego turnusu jest koncert uwielbienia, na który można przyjechać nie uczestnicząc w rekolekcjach. Na pierwszym turnusie zagrał zespół z Ekumenicznego Domu Modlitwy w Gliwicach. Na drugim, 12 lipca – zespół „Cześć”, a na trzecim turnusie 3 sierpnia – zespół „Kadosz”.
Podczas pierwszego turnusu odbyło się spotkanie z Navidem z Iranu, byłym muzułmaninem, który opowiadał o tym, jak w swoim życiu spotkał Jezusa. Kolejne spotkanie będzie w poniedziałek, 11 lipca. Więcej o nim można przeczytać TUTAJ.