Nowy numer 25/2018 Archiwum

Zmarł pochodzący z Rokitnicy ks. Kazimierz Majer

Msza św. w jego intencji w rodzinnej parafii odbędzie się w piątek, a następnego dnia pogrzeb w Krakowie.

Ks. Kazimierz Majer zmarł tragicznie 3 lipca. Utonął podczas urlopu nad morzem. Niedawno obchodził 15. rocznicę święceń kapłańskich.

Pochodził z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Zabrzu-Rokitnicy. Święcenia kapłańskie przyjął w 2001 r. w Krakowie. Tam też, w archidiecezji krakowskiej, pracował. Przez ostatnie siedem lat jako wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Łagiewnikach.

Zmarły kapłan był siostrzeńcem ks. Apolinarego Czekańskiego, wieloletniego proboszcza zabrzańskiej parafii w Rokitnicy.

Msza św. żałobna (eksporta) zostanie odprawiona w piątek 8 lipca o 14.00 w kościele NSPJ w Zabrzu-Rokitnicy (ul. kard. Wyszyńskiego 14). Różaniec w intencji zmarłego w kościele w czwartek po Mszy św. wieczornej i w piątek przed Mszą św. żałobną o 13.15.

W sobotę 9 lipca o 12.00 Msza św. pogrzebowa w parafii NSPJ w Krakowie-Łagiewnikach (ul. Millana 13). Śp. ks. Kazimierz Majer zostanie pochowany na cmentarzu parafialnym przy ul. Zawiłej w Krakowie-Borku Fałęckim.

Wspomnienie o zmarłym kapłanie można przeczytać TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma