Nowy numer 48/2023 Archiwum

Ostatnie szlify przed przyjazdem gości

Zakończyły się spotkania przedstawicieli Parafialnych Centrów ŚDM z koordynatorami Dni w Diecezji.

Ostatnie szlify przed przyjazdem gości   Ks. Artur Pytel podawał ostatnie szczegóły dotyczące pobytu zagranicznych gości w Polsce Szymon Zmarlicki /Foto Gość Spotkania organizacyjne z przedstawicielami Diecezjalnego Centrum ŚDM odbywały się od poniedziałku do piątku w kilku największych miastach diecezji: Lublińcu, Zabrzu, Gliwicach i Tarnowskich Górach.

Jak podawali koordynatorzy Dni w Diecezji, z początkowo zgłoszonych 5 tysięcy zagranicznych pielgrzymów, do diecezji gliwickiej przyjedzie zaledwie ok. 2200 osób.

I nie jest to jedynie lokalny problem, bowiem każda diecezja przyjmie mniej więcej połowę gości zadeklarowanych wcześniej.

Na spotkaniach omawiana była między innymi kwestia tłumaczenia obcych języków. Ks. Artur Pytel, diecezjalny duszpasterz młodzieży i koordynator przygotowań do ŚDM w diecezji, zwracał też uwagę na szeroko pojęte bezpieczeństwo podczas przyjmowania pielgrzymów.

Ostatnie szlify przed przyjazdem gości   Księża i wolontariusze z Parafialnych Centrów ŚDM po raz ostatni spotykali się z koordynatorami Dni w Diecezji Szymon Zmarlicki /Foto Gość Spotkania koordynatorów Dni w Diecezji z księżmi i wolontariuszami z Parafialnych Centrów ŚDM były ostatnią oficjalną okazją do przekazania najistotniejszych informacji dotyczących przyjmowania pielgrzymów, organizacji wycieczek czy finansowania przejazdów koleją do i z Krakowa.

Tym samym w ostateczną fazę wchodzą działania młodzieży odpowiedzialnej za organizację pobytu obcokrajowców w parafiach.

Każdy zagraniczny gość, który przyjedzie przed ŚDM do diecezji gliwickiej, otrzyma specjalnie skomponowany pakiet pielgrzyma. Oprócz tego przyjezdni dostaną rybki wykonane z kolorowych żyłek w narodowych barwach Polski i ich ojczystych krajów.

Dni w Diecezji potrwają od 20 do 25 lipca. Później polska i zagraniczna młodzież przeniesie się do Krakowa, gdzie na licznych wydarzeniach będzie przygotowywać się do spotkania z papieżem Franciszkiem.


Więcej o przygotowaniach przeczytasz w wydaniu papierowym "Gościa Gliwickiego" nr 27 na 3 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy