Nowy numer 3/2019 Archiwum

Prośba o oddanie krwi przed ŚDM

W sobotę 2 lipca zostaną uruchomione wszystkie oddziały terenowe RCKiK.

Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zwrócił się do biskupa gliwickiego z prośbą o wsparcie w poinformowaniu i zachęceniu parafian diecezji do oddawania krwi na organizowanych akcjach, szczególnie w miesiącu lipcu.

„Nasze Centrum zaopatruje w krew 167 szpitali i klinik województwa śląskiego. Aby zabezpieczyć wszystkich pacjentów, dziennie do oddania krwi powinno zgłosić się ok. 500 osób. Oznacza to, że RCKiK w Katowicach na bieżąco gromadzi odpowiednie zapasy krwi, a w czasie trwania Światowych Dni Młodzieży rezerwy muszą być znacząco zwiększone” – czytamy w liście.

Dyrektor RCKiK wyjaśnia, że nie jest możliwe wcześniejsze zgromadzenie dużych zapasów, ponieważ krew po oddaniu zachowuje swoje właściwości lecznicze przez okres 42 dni. Dlatego tak ważne jest, aby wierni zechcieli oddać krew właśnie w lipcu, bezpośrednio przed wizytą Ojca Świętego.

W sobotę 2 lipca w godz. 8.00–13.00 zostaną uruchomione wszystkie oddziały terenowe RCKiK, aby umożliwić oddawanie krwi także osobom pracującym.

Pełna treść listu dostępna jest na stronie Kurii gliwickiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy