Nowy numer 25/2022 Archiwum

Zbaw i zachowaj

Prawosławie w fotografii - nowa wystawa i wernisaż.

W Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim od 10 czerwca będzie można oglądać wystawę „Spasi i sachrani” – „Zbaw i zachowaj”.

– Na trzydziestu czarno-białych fotografiach  pokazana została historia, tradycja i życie codzienne ludzi, których od wieków łączy prawosławie. Miesza się w nich, tak jak i w zwykłym życiu, sacrum i profanum. Jest to zarówno modlitwa, jak i skupienie, prosta radość i zmęczenie – informują organizatorzy. Autorami zdjęć są członkowie Grupy Twórczej MOTYCZ z Radzynia Podlaskiego, którzy postawili sobie za cel opisywanie fotografią tego, co szczególnego ma w sobie wschodnia Polska, ich mała ojczyzna.

Otwarcie wystawy odbędzie się 10 czerwca o 18.00 w Centrum Kultury Śląskiej przy ul. Parkowej 1. Przewidziana jest oprawa muzyczna w postaci pieśni cerkiewnych, które wykona chór OKTOICH, działający przy cerkwi św. św. Cyryla i Metodego we Wrocławiu. W programie otwarcia jest również pokaz fotokastu ze słowem o historii prawosławia abp diecezji lubelskiej i chełmskiej Abla (Popławskiego), a także… niespodzianka. Wystawa będzie czynna do 14 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama