Nowy numer 21/2018 Archiwum

Bp Jan Kopiec nowym przewodniczącym

Bp Jan Kopiec został przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Podczas zebrania plenarnego biskupi dokonali dziś wyborów do różnych gremiów Konferencji Episkopatu Polski.

Przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Niemiec został bp Jan Kopiec. Do zadań tego zespołu należy utrzymywanie relacji z Zespołem ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Polski w Niemieckiej Konferencji Biskupów. W ramach systematycznych corocznych trzydniowych sesji plenarnych, gdzie podejmowane są przede wszystkim zagadnienia, nad którymi pracują Episkopaty Polski i Niemiec.

Dodatkowo spotkania te są okazją do wzajemnego poznawania realiów życia i działalności Kościoła w obu krajach. Przewodniczący tych zespołów utrzymują ze sobą kontakt, podejmując aktualne sprawy kościelne, społeczne i polityczne. Z uwzględnieniem kontekstów historycznych i rocznic ważnych dla obu Kościołów i narodów.

O wybranych na stanowiska przewodniczących i członków pozostałych komisji, rad, zespołów KEP oraz innych ważnych gremiów i funkcji piszemy tutaj TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma