Nowy numer 21/2022 Archiwum

Nowy prezes KHW

Tomasz Cudny, dotychczas wiceprezes spółki Tauron Wydobycie, będzie nowym prezesem Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW). Taką decyzję podjęła wczoraj rada nadzorcza trzeciej pod względem wielkości górniczej spółki.

T. Cudny zastąpi na stanowisku prezesa KHW Zygmunta Łukaszczyka. Kierował on spółką od niespełna dwóch lat.

Nowy prezes jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie o specjalności technika podziemnej eksploatacji złóż. Ukończył też studia podyplomowe w zakresie zamówień publicznych na Wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej.

Po studiach pracował m.in. w kopalni Kazimierz-Juliusz w Sosnowcu, w biurze zarządu Katowickiego Holdingu Węglowego. Od 2011 r. zajmował stanowiska dyrektorskie w kopalniach "Wujek" i "Murcki-Staszic". Ze spółką Tauron Wydobycie związany jest od roku. Był w niej wiceprezesem ds. technicznych.

Złożony z czterech kopalń Katowicki Holding Węglowy jest jedną z trzech największych spółek węglowych w Polsce. Wiosną tego roku wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski poinformował, że tworzący się plan naprawczy dla holdingu zakłada zaangażowanie spółek: Enea, Węglokoks i Węglokoks Kraj oraz kopalni "Bogdanka", która jednak pozostanie samodzielna. W nowej strukturze KHW miałby działać pod nazwą Polski Holding Węglowy. Od jesieni 2014 r. zarządem KHW kieruje Zygmunt Łukaszczyk, w latach 2007-14 wojewoda śląski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama