Nowy Numer 21/2019 Archiwum

Orkiestry w Rudach

Do sanktuarium Matki Bożej Pokornej pielgrzymowali muzycy orkiestr dętych.

5 czerwca odbyła się jedenasta pielgrzymka orkiestr dętych do Rud, w której wzięło udział około 60 muzyków oraz zespół wokalny z parafii św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach pod kierunkiem Michała Głąba. Eucharystii przewodniczył ks. Sebastian Śliwiński, proboszcz parafii w Rudach i kustosz sanktuarium.

W spotkaniu uczestniczyły cztery orkiestry – KWK “Sośnica”, KWK “Knurów”, Huty “Łabędy” oraz Orkiestra Dęta “Brzezinka” z Gliwic Brzezinki. Połączonymi orkiestrami dyrygował prof. Lesław Podolski. Zwykle do Rud przyjeżdżała też orkiestra KWK “Makoszowy” pod dyrekcją Henryka Mandrysza, która w tym roku uczestniczyła w uroczystościach Święta Dziękczynienia w Warszawie, w procesji do Świątyni Opatrzności Bożej.

Po Eucharystii odbył się koncert. W jego programie pośród różnych kompozycji religijnych, w związku z przeżywanym Rokiem Miłosierdzia, wykonano też hymn ku czci miłosierdzia Bożego autorstwa Henryka Jana Botora “Misericordias Domini” w opracowaniu prof. Lesława Podolskiego.

Orkiestry w Rudach   W tym roku orkiestry po raz 11. pielgrzymowały do Rud Ks. Franciszek Koenig

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL