Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ewangelizacja z rozmachem

Kulturalia, Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny oraz piknik - organizatorzy zapraszają na wielkie święto do Gliwic.

Marsz dla Jezusa, Życia i Rodziny to połączenie dwóch idei w jedno. Marszu dla Jezusa, który ma korzenie w Kościele protestanckim i Marszu dla Życia i Rodziny z korzeniami w Kościele katolickim. Dlaczego razem? – Bo jedynym dawcą życia jest Jezus i tylko w Jezusie wszystko ma sens i jest na właściwym miejscu – wyjaśniają organizatorzy. Po raz pierwszy taki marsz przeszedł w Gliwicach w zeszłym roku. Tym razem wydarzenie poprzedzą Kulturalia (od 8 czerwca, zapisy do 3 czerwca) z różnymi warsztatami: gospel, tańca nowoczesnego i hebrajskiego, teatralne, hand made, warsztaty grafiki komputerowej, realizacji dźwięku. Dla wszystkich warsztatów 11 czerwca będzie dniem finałowym z możliwością prezentacji.  W ramach Kulturaliów odbędzie się także spektakl pt "Klucze" (7 czerwca o 19.00 w  Młodzieżowym Domu Kultury, ul. Barlickiego 3 – Stara Kotłownia).

Marsz rozpocznie się 11 czerwca po Mszy w gliwickiej katedrze o 11.00.  Przejdzie na Rynek, plac Krakowski, pod Urząd Miasta i do parku Chopina. Będzie on miał charakter ewangelizacyjny i ekumeniczny, z udziałem chrześcijan innych wyznań.

Na zakończenie marszu o 15.00 odbędzie się uwielbienie, prowadzone przez Dom Modlitwy, a po nim piknik rodzinny, czyli ciąg dalszy spotkania pt. „Życie, rodzina – moja pasja”. W programie są ponadto: koncert CDN, uwielbienie prowadzone przez wspólnotę Mamre, pantomima, kolejne uwielbienie Live Worship, a o 19.30 koncert warsztatów gospel z Peterem Francisem&Gabrielą Gąsior.  

W przygotowanie wydarzenia włączyły się różne wspólnoty i organizacje. Więcej szczegółów na stronie jednego z organizatorów: www.inicjatywamissio.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama