Nowy numer 46/2018 Archiwum

Prezent dla noworodków

Dla najmłodszych bytomian magistrat przygotował pluszowe lwy i coś jeszcze.

Od dziś rodzice nowo narodzonych dzieci, które zostaną zameldowane w Bytomiu, będą otrzymywać pluszowego lwa ze śliniaczkiem z napisem „Witamy w Bytomiu :)” i listem gratulacyjnym prezydenta miasta.

Przygotowana przez Urząd Miejski maskotka ma podkreślić związek młodego człowieka z Bytomiem. Nawiązuje ona do „Lwa śpiącego” - rzeźby Theodora Kalidego, stojącej na rynku.  

„Bytomski zestaw powitalny” można odbierać w Urzędzie Stanu Cywilnego przy ul. Olejniczaka 22, na przykład podczas załatwiania formalności. Na początek przygotowano 2 tysiące takich zestawów.

W ubiegłym roku w Bytomiu urodziło się 1740 dzieci.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy