Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kulturalia w Gliwicach

Przez jeden dzień, 26 maja, zapisy na wszystkie warsztaty za pół ceny.

Po raz pierwszy Marsz dla Jezusa oraz Życia i Rodziny w Gliwicach poprzedzą całotygodniowe wydarzenia kulturalne. Od 7 do 11 czerwca będą trwały różne warsztaty tematyczne. Zapisy prowadzone są do 3 czerwca. Wyjątkowo jednego dnia, 26 maja, można skorzystać z okazji i zgłosić się na nie za cenę obniżoną o połowę.

Warsztaty gospel poprowadzą Peter Francis z Londynu oraz Gabriela Gąsior & Holy Noiz. Peter Francis prowadzi własny chór The Jabez Family. Regularnie odwiedza Polskę, gdzie prowadzi warsztaty, a także chór Community Gospel Choir w Tychach i Warszawie. Gabriela Gąsior jest wokalistką, autorką tekstów i muzyki oraz instruktorką gospel.

Aleksandra Kądziołka, kiedyś tancerka tańca towarzyskiego, a obecnie hip-hopu, poprowadzi warsztaty tańca nowoczesnego. A taniec hebrajski – Dorota Herok, absolwentka Chrześcijańskiej Szkoły Pantomimy, Dramy i Tańca. Od 14 lat zajmuje się tańcem żydowskim, prowadzi warsztaty, zespół tańca żydowskiego i izraelskiego "Klezmer" działający przy Cieszyńskim Ośrodku Kultury.

Warsztaty teatralne (pantomima) poprowadzi Wojciech Machoń, aktor, reżyser, instruktor teatralny. Ukończył m.in. Chrześcijańskie Studium Teatru Ruchu i szkolenie z reżyserii pod okiem Kathleen Ann Thompson oraz Szkołę Dramy Stosowanej. Aktor rozwijał swoje umiejętności m.in. pod okiem założyciela "Teatru A" Mariusza Kozubka. Pracuje z dziećmi i młodzieżą w szkole i świetlicy środowiskowej.

Odbędą się też warsztaty hand made, za które odpowiedzialna jest Monika Szeląg. Pierwszego dnia tematem będzie "Koralikowe szaleństwo", w kolejnych "Filcowa przygoda" i "Decoupage prostszy, niż myślisz". Warsztaty grafiki komputerowej Marta Kobylańska, a realizacji dźwięku – związana z rynkiem muzycznym Firma NPrecords.

Dokładne informacje: tel. 733 772 887 lub na stronie internetowej www.inicjatywamissio.pl. Tam też zapisy na warsztaty.

W dniu Marszu dla Jezusa oraz Życia i Rodziny, który odbędzie się 11 czerwca, grupy warsztatowe będą miały możliwość prezentacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama