Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rodzina plus

– Serce rośnie, że to już po raz dziewiąty tu, w Domu Muzyki i Tańca, możemy rozpocząć świętowanie – powiedziała Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Oficjalna inauguracja IX Metropolitalnego Święta Rodziny pod hasłem „Rodzina – wspólnotą miłosierdzia” odbyła się 21 maja podczas koncertu, na który zaproszono Alicję Majewską, Włodzimierza Korcza i zespół Opera String Quartet z gościnnym udziałem Andrzeja Lamperta. Prezydent Zabrza, która jest koordynatorem MŚR, podkreśliła zaangażowanie także innych samorządów i podziękowała za włączenie się w klimat świętowania. – Bawmy się, ale myślmy też o przyszłości – powiedziała.

– Dzisiaj stawiamy kolejny plus i mówimy „Rodzina jest wspólnotą miłosierdzia”. To znaczy, że jest też szkołą miłosierdzia, bo wszyscy dobrze wiemy, że bez przebaczenia nie da się żyć. Pragniemy, żeby nam wybaczano i my wybaczamy. A tego nie nauczymy się z książek, tylko w rodzinie – powiedział abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki, patron honorowy święta. Nawiązał do hasła tegorocznego MŚR, ale także do programu 500+, dziękując samorządom za jego sprawne przeprowadzenie i prorodzinną politykę.

Z okazji niedawnych urodzin arcybiskupa występujący na scenie Chór Dziecięcy PSM I stopnia wykonał „Familijny blues”. – Moje urodziny to właściwie nie moja zasługa, tylko moich rodziców. Myślę o nich z wielką wdzięcznością, bo uczyli mnie rodziny i mogłem w rodzinie doświadczyć, czym jest macierzyńska miłość i czym jest dobroć ojcowska. I za to rodzicom serdecznie dziękuję. Za to, że mnie nauczyli być w tej szkole, która jest i miłosierdziem, i wspólnotą – powiedział abp Skworc, dziękując za tę dedykację. Metropolitalne Święto Rodziny potrwa do 5 czerwca. Program dostępny jest na: www.swieto-rodziny.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama