Nowy numer 29/2021 Archiwum

Św. Joanna Beretta Molla w Lisowicach

W niedzielę bp Jan Kopiec umieścił relikwie świętej w kościele pw. św. Jana Nepomucena.

Św. Joanna Beretta Molla w Lisowicach   Relikwie w kościele w Lisowicach umieścił bp Jan Kopiec podczas uroczystej Sumy Archiwum parafii w Lisowicach Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molli odbyło się w niedzielę podczas Sumy odpustowej. W trakcie Mszy biskup zachęcał parafian, by jeszcze gorliwiej modlili się w intencji rodzin przez wstawiennictwo świętej.

Do produkcji relikwiarza wykonano nowoczesną metodę druku na materiale plexi, dzięki czemu jest na nim widoczne okazałe zdjęcie św. Joanny z dziećmi. - Relikwiarz wykonany jest w kształcie domu. To nawiązanie do podstawowego środowiska rozwoju człowieka, a nad nim widnieją obrączki, symbol sakramentalnego małżeństwa - tłumaczy proboszcz parafii ks. Rafał Wyleżoł.

W parafii św. Jana Nepomucena w Lisowicach z inicjatywy wiernych od wielu lat rozwija się szczególny kult św. Joanny. Grupa członków ruchu pro life podejmuje działania mające na celu ochronę życia.

W każdą pierwszą sobotę miesiąca parafianie organizują nabożeństwo w intencji obrony i szacunku do życia ludzkiego, ponadto redagują i rozprowadzają gazetki o piękna życia i szacunku dla każdego człowieka oraz co roku podejmują duchową adopcję dziecka poczętego oraz wyjeżdżają na rekolekcje o tematyce pro life.

Św. Joanna Beretta Molla w Lisowicach   Relikwie św. Joanny Beretty Molli (z lewej) Archiwum parafii w Lisowicach Św. Joanna Beretta Molla w Lisowicach   Bp Jan Kopiec i ks. Rafał Wyleżoł, proboszcz parafii św. Jana Nepomucena, modlą się przed relikwiami Archiwum parafii w Lisowicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama