Nowy numer 3/2021 Archiwum

Gospel łączy narody

Młodzież ze Śląska, Niemiec i Stanów Zjednoczonych trenuje przez Skype'a, żeby w lipcu razem wystąpić na ŚDM.

International Rock-Gospel Group
Michał gambix
Pomysłodawcą projektu jest pochodzący z Zabrza ks. Krzysztof Wtorek, który obecnie pracuje w amerykańskiej miejscowości Margate w stanie New Jersey. Duchowny komponuje utwory śpiewane przez Międzynarodową Grupę Rock-Gospel. Przesłaniem chóru jest hasło "God, Peace and Music", czyli "Bóg, Pokój i Muzyka".

Gospel łączy narody   Michał Głąb, koordynator polskiej sekcji, prowadzi przesłuchania do zespołu, łącząc się przez Skype’a z ks. Krzysztofem Wtorkiem Archiwum zespołu Zespół składa się z trzech grup – polskiej, amerykańskiej i niemieckiej. Każda z nich liczy kilkanaście osób. W polskiej sekcji śpiewa 12 wokalistów z Gliwic i okolic. Grupy dążą do tego, by w przyszłości połączyć swoje siły na wspólnym występie. Będą prowadzić próby przez internet, by w lipcu wspólnie wystąpić na ŚDM.

– Grupa ma na celu promować talenty muzyczne podczas Światowych Dni Młodzieży. Wszyscy razem będziemy przygotowywać te same piosenki, te same utwory i wkrótce połączymy siły na wspólnych próbach, najpierw wirtualnie poprzez Skype'a, a później, kiedy już wszyscy przylecą na ŚDM, będziemy mieć wspólne próby z muzykami – mówi koordynator polskiej sekcji Michał Głąb.

Opowiada, że wykonywana przez nich muzyka jest niezwykle radosna, pełna pozytywnej energii. – To gospel z domieszką amerykańskiej muzyki country, rocka, która ma celu wielbić Pana Boga. Jest bardzo pozytywna i żywiołowa – mówi, wyjaśniając, że całość poprowadzi lider zespołu ks. Krzysztof Wtorek, z którym są w stałym kontakcie.

International Rock-Gospel Group wystąpi w lipcu w trakcie Dni w Diecezji. Muzycy liczą też na zaprezentowanie się podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Szczegóły są na razie ustalane.

Aktualności o przygotowaniach zespołu można znaleźć na stronie internetowej VtorekBand.

Gospel łączy narody   Wokaliści z trzech krajów chcą połączyć swoje siły, by wspólnie wystąpić w trakcie ŚDM Archiwum zespołu Gospel łączy narody   Ks. Krzysztof Wtorek na ekranie komputera Archiwum zespołu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama