Nowy numer 3/2021 Archiwum

Rajdy z misją

Można dołączyć do rowerzystów w Zabrzu i Gliwicach.

Z placu Wolności w Zabrzu jutro, 7 maja, o 11.00 wyruszy rajd rowerowy z okazji 115. rocznicy powstania pierwszego zabrzańskiego towarzystwa rowerowego. Natomiast 13 maja odbędzie się rajd rowerowy z okazji Tygodnia Bibliotek. Start z placu Wolności w Zabrzu i placu Krakowskiego w Gliwicach.

Rajd „W 115. rocznicę powstania towarzystwa rowerowego Radfahrer-Verein Zabrze 1901” organizuje Muzeum Miejskie w Zabrzu i Zabrzańska Masa Krytyczna.

 – Tegoroczne rajdy zaczynamy od obejrzenia obiektów związanych z datą powstania tegoż towarzystwa, czyli z rokiem 1901. Na trasie znajdują się m.in. kamienice w Zabrzu i Biskupicach, szkoła powszechna na Zandce, łaźnia kopalni „Concordia”, kopalnia „Abwehr” czyli „Mikulczyce”, krzyż pamiątkowy w Mikulczycach oraz część obiektów socjalnych spółki akcyjnej „Huta Donnersmarck" – informują organizatorzy. Więcej: muzeum-miejskie-zabrze.pl.

Rajd 13 maja odbędzie się pod hasłem „Odjazdowy bibliotekarz". Dwa peletony rowerzystów przejadą z placu Wolności w Zabrzu i z placu Krakowskiego w Gliwicach (start o 18.00) do mety przy stadionie Arena Zabrze (ul.  Roosevelta 81). Tam będzie okazja do zwiedzania stadionu i bookcrossingu. Przewidziane są nagrody i poczęstunek.

– Nasz wspólny rajd ma na celu promowanie czytelnictwa i bibliotek, walkę ze stereotypowym postrzeganiem bibliotekarza, integrację środowiska bibliotekarskiego, a przede wszystkim propagowanie roweru jako ekonomicznego i ekologicznego środka transportu. Kolorem, który rządzi tego dnia jest pomarańczowy, dlatego akcenty w tym kolorze są jak najbardziej mile widziane – zachęcają organizatorzy. Ten rajd organizują MBP im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu, MBP w Gliwicach, Zabrzańska Masa Krytyczna i Gliwicka Masa Krytyczna.

Więcej: zmk.slask.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama