Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wieczory z artystami

Rozpoczyna się II Toszecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Koncerty odbywać się będą w kościele parafialnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 8 maja o 19.00 wystąpią Brygida Tomala – organy i Klaudia Romek – sopran.

– Pierwszy festiwal odbył się tutaj w 2011 roku z inicjatywy śp. ks. Mariana Piotrowskiego przy okazji oddania do użytku po wielu latach „milczenia” odrestaurowanych organów zabytkowych Moritza Roberta Müllera z 1844 roku. Pragnieniem ks. Piotrowskiego było, aby taki festiwal odbywał się co roku. Kiedy  w ubiegłym roku zorganizowałam tam koncert naszych uczniów, pomyślałam, że tak piękny instrument powinien rozbrzmiewać nie tylko podczas liturgii – mówi Mariola Brzoska, kierownik artystyczny festiwalu. – Pomysł podchwycił burmistrz, Grzegorz  Kupczyk, który zagwarantował środki finansowe. Również nowy ks. proboszcz, Grzegorz Kadzioch pozytywnie przyjął inicjatywę. Koncerty odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca od maja do września o 19.00.

Jest to kolejne miejsce w diecezji, gdzie odbywają się cykliczne koncerty organowe, przygotowywane przez środowisko muzyków kościelnych.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma