Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wieczory z artystami

Rozpoczyna się II Toszecki Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej.

Koncerty odbywać się będą w kościele parafialnym św. Katarzyny Aleksandryjskiej. 8 maja o 19.00 wystąpią Brygida Tomala – organy i Klaudia Romek – sopran.

– Pierwszy festiwal odbył się tutaj w 2011 roku z inicjatywy śp. ks. Mariana Piotrowskiego przy okazji oddania do użytku po wielu latach „milczenia” odrestaurowanych organów zabytkowych Moritza Roberta Müllera z 1844 roku. Pragnieniem ks. Piotrowskiego było, aby taki festiwal odbywał się co roku. Kiedy  w ubiegłym roku zorganizowałam tam koncert naszych uczniów, pomyślałam, że tak piękny instrument powinien rozbrzmiewać nie tylko podczas liturgii – mówi Mariola Brzoska, kierownik artystyczny festiwalu. – Pomysł podchwycił burmistrz, Grzegorz  Kupczyk, który zagwarantował środki finansowe. Również nowy ks. proboszcz, Grzegorz Kadzioch pozytywnie przyjął inicjatywę. Koncerty odbywać się będą w każdą drugą niedzielę miesiąca od maja do września o 19.00.

Jest to kolejne miejsce w diecezji, gdzie odbywają się cykliczne koncerty organowe, przygotowywane przez środowisko muzyków kościelnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama