GN 24/2018 Archiwum

Rekonesans w kilka dni

Gości nam przybywa. Na razie z okazji ŚDM odwiedzili nas między innymi Słowacy, Włosi i Australijczycy. Przyszedł też czas na Węgrów.

Delegacje przyjeżdżają, żeby poznać region, gospodarzy i plan dni, które mają spędzić razem podczas Dni w Diecezji. Usprawnia to znacznie współpracę, zarówno aktualną, jak i tę, którą młodzież podejmie w lipcu. ŚDM to nie lada wyzwanie logistyczne dla obu stron, a wymienianie się doświadczeniami w dużym stopniu ułatwia zaplanowanie tego przedsięwzięcia. Tym razem przyszła pora na stosunkowo bliskich sąsiadów. Grupa Węgrów, pochodzących z archidiecezji ostrzyhomsko-budapeszteńskiej, na udział w Dniach w Diecezji wybrała właśnie Gliwice. Troje reprezentantów przyjechało do nas na kilka dni. Każdy z nich był już kiedyś w Polsce, jednak tym razem ich trasa podróży była związana bezpośrednio z ŚDM. Siostra Víg Rita ze wspólnoty sióstr socjalnych w Budapeszcie, odpowiedzialnej między innymi za rozwój duchowy młodzieży, mówiła o tym, jak przeżyła Światowe Dni Młodzieży w Rzymie, a zwłaszcza wydarzenia poprzedzające główne uroczystości.

Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma