Nowy Numer 26/2019 Archiwum

W Gliwicach zainteresował ich program

Goście z Węgier odwiedzili diecezję gliwicką. Po raz drugi przyjadą tu na ŚDM w lipcu.

Gościło już u nas wielu przedstawicieli przyszłych pielgrzymów różnych narodowości. Do tej pory odwiedzili nas między innymi Słowacy, Włosi i Australijczycy.

Tym razem przyszła pora na stosunkowo bliskich sąsiadów. Grupa Węgrów działa w Budapeszcie, a na udział w Dniach w Diecezji wybrała Gliwice.

– Bardzo pozytywnie wspominam mój wyjazd na ŚDM, ale jeszcze lepiej Dni w Diecezjach. To było dla mnie coś szczególnego, jakiś początek. Z ludźmi, których wtedy poznałam, utrzymuję kontakt do dzisiaj – mówi siostra Vig Rita. – W Gliwicach zainteresował nas program, w którym było dużo elementów związanych z pracą socjalną, a co za tym idzie, z miłosierdziem – dodaje ks. Emanuel Lejteny.

Spotkanie upłynęło na omawianiu szczegółów wizyty w lipcu. Następnie przedstawiciele węgierskich pielgrzymów  wyruszyli w dalszą podróż, aby zobaczyć Kraków.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL