Nowy numer 3/2021 Archiwum

Weekend pełen wrażeń

Młodzież przygotowująca się do ŚDM w naszej diecezji w ostatnich dniach spędziła sporo czasu w podróży, uczestnicząc w obchodach w Poznaniu i Gnieźnie.

Weekend pełen wrażeń   Podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu młodzież z naszej diecezji niosła relikwie św. Alberta w Korowodzie Świętych Grażyna Leja Pierwszym kierunkiem był Poznań - stadion INEA i obchody 1050-lecia chrztu Polski. Przedstawiciele diecezjalnego Centrum ŚDM szli w Korowodzie Świętych.

Niosąc relikwie św. Alberta oraz sztandar z jego wizerunkiem, dumnie przemaszerowali wzdłuż stadionu. W brązowych barwach, razem z towarzyszącym aktorem, odtwórcą roli świętego, reprezentowali naszą diecezję podczas uroczystości.

Weekend pełen wrażeń   Przywitanie symboli ŚDM na lotnisku w Gnieźnie-Powidzu Grażyna Leja Po uczestnictwie we Mszy św., wysłuchaniu świadectw i obejrzeniu występów artystycznych młodzi ruszyli w dalszą trasę, a konkretnie do położonego niedaleko Gniezna-Powidza.

Z uwagi na długoletnią przyjaźń między obiema diecezjami towarzyszyli w przywitaniu symboli Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej, które do Powidza przyleciały samolotem z Wrocławia.

Po uroczystym rozpoczęciu peregrynacji na lotnisku delegacja uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Mikołaja, którą odprawił prymas Polski abp Wojciech Polak.

Po powrocie do Gliwic młodzież z naszej diecezji z nowymi siłami i pomysłami zamierza kontynuować przygotowania do ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama