Nowy numer 33/2018 Archiwum

Weekend pełen wrażeń

Młodzież przygotowująca się do ŚDM w naszej diecezji w ostatnich dniach spędziła sporo czasu w podróży, uczestnicząc w obchodach w Poznaniu i Gnieźnie.

Podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu młodzież z naszej diecezji niosła relikwie św. Alberta w Korowodzie Świętych   Podczas obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski w Poznaniu młodzież z naszej diecezji niosła relikwie św. Alberta w Korowodzie Świętych Grażyna Leja Pierwszym kierunkiem był Poznań - stadion INEA i obchody 1050-lecia chrztu Polski. Przedstawiciele diecezjalnego Centrum ŚDM szli w Korowodzie Świętych.

Niosąc relikwie św. Alberta oraz sztandar z jego wizerunkiem, dumnie przemaszerowali wzdłuż stadionu. W brązowych barwach, razem z towarzyszącym aktorem, odtwórcą roli świętego, reprezentowali naszą diecezję podczas uroczystości.

Przywitanie symboli ŚDM na lotnisku w Gnieźnie-Powidzu   Przywitanie symboli ŚDM na lotnisku w Gnieźnie-Powidzu Grażyna Leja Po uczestnictwie we Mszy św., wysłuchaniu świadectw i obejrzeniu występów artystycznych młodzi ruszyli w dalszą trasę, a konkretnie do położonego niedaleko Gniezna-Powidza.

Z uwagi na długoletnią przyjaźń między obiema diecezjami towarzyszyli w przywitaniu symboli Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji gnieźnieńskiej, które do Powidza przyleciały samolotem z Wrocławia.

Po uroczystym rozpoczęciu peregrynacji na lotnisku delegacja uczestniczyła we Mszy św. w kościele św. Mikołaja, którą odprawił prymas Polski abp Wojciech Polak.

Po powrocie do Gliwic młodzież z naszej diecezji z nowymi siłami i pomysłami zamierza kontynuować przygotowania do ŚDM.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma