Nowy numer 3/2021 Archiwum

Co tu robi ta drabina?

Gabriela Blacha: Życzę wszystkim, by w ich życiu pojawił się „Jakubowy dar”.

Od dziś na kanale Gabrieli Blachy można oglądać wideoklip do utworu „Jakubowy dar”, jej autorstwa. Singiel zapowiada pierwszą płytę gliwickiej wokalistki, którego premierę przewidziano na czerwiec.

„Jakubowy dar” to muzyczna opowieść o sile miłości i wzajemnego zaufania. Powstał jesienią 2015 roku jako prezent z okazji pierwszej rocznicy ślubu artystki z jej mężem, Jakubem. Ballada w klimacie soul’u i jazzu opowiada o relacji dwojga ludzi. Jest też świadectwem miłości budowanej na chrześcijańskich fundamentach.

Kompozycja „Jakubowy dar” to nie tylko muzyczny prezent, ale także osobista modlitwa, którą chciałam podzielić się z odbiorcami moich utworów - mówi Gabriela Blacha-Cupiał. - Mam nadzieję, że słuchając tego utworu, wiele osób poczuje takie same emocje, jakie towarzyszyły mi podczas nagrań. Życzę wszystkim, by w ich życiu pojawił się „Jakubowy dar”.

Obecne w scenerii wideoklipu drabiny to może być nawiązanie do drabiny ze snu biblijnego Jakuba, po której wchodzili i schodzili aniołowie. - Dla mnie jest to symbol drogi, jaką przechodzi się w małżeństwie, która ma różne kolory i stopnie. I tak naprawdę ciągle wspinamy się w górę - mówi Gabriela Blacha-Cupiał . 

W nagraniu singla udział wziął Radosław Pendziałek  - gitarzysta, współpracujący z Gabrielą Blachą przy wielu projektach muzycznych. W lutym bieżącego roku utwór „Jakubowy dar” kilkakrotnie zdobył pierwsze miejsce w notowaniu „Lista z mocą”.

Gabriela Blacha-Cupiał to wokalistka, skrzypaczka, kompozytorka, instruktorka gospel i autorka tekstów. Liderka kwartetu C.D.N i pomysłodawczyni ogólnopolskiego projektu „Wesoły wędrownik”, promującego twórczość i działalność pedagogiczną swojego ojca, Norberta Blachy, zmarłego w 2012 roku.

JAKUBOWY DAR - GABRIELA BLACHA feat RADOSŁAW PENDZIAŁEK
Gabriela Blacha

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama