Nowy numer 37/2021 Archiwum

Czekając na ten dzień

On that day - to tytuł warsztatów gospel dla dzieci i młodzieży, które już wkrótce rozpoczną się w MDK w Gliwicach.

Prowadzić je będą Gabriela Blacha-Cupiał i Radosław Pendziałek, absolwenci akademii muzycznych i duet od lat związany z muzyką chrześcijańską.

– Tytuł warsztatów zaczerpnęliśmy z gospelowej piosenki o oczekiwaniu na zmartwychwstanie Pana i nasz dzień odkupienia. Śpiewamy w niej: „Nigdy więcej łez, nigdy więcej śmierci i nigdy więcej bólu” – i te słowa chcemy uczynić hasłem przewodnim naszych spotkań, dzieląc się radością wielkanocnego czasu – mówi Gabriela Blacha-Cupiał

Warsztaty odbywać się będą od kwietnia do czerwca mniej więcej co dwa tygodnie po cztery godziny. Specjalnie są rozłożone w czasie, żeby grupa miała okazję razem coś tworzyć i cieszyć się współpracą. Nie ma to więc być typowy kurs, choć będzie można nabyć nowe umiejętności. Podczas spotkań uczestnicy będą pracować nad 10 piosenkami. – Obserwuję dzieci i młodzież i chciałabym ich zachęcić, żeby śmielej i pewniej śpiewali w kościele, bo widać, że to lubią. Dlatego między innymi zamierzamy im zaproponować nowe aranżacje piosenek, które znają, np. „Boża radość jak rzeka” czy „Pasterzem moim jest Pan”. Będziemy śpiewać przede wszystkim po polsku, nie trzeba znać angielskiego. Jeśli ktoś ma chęć, odwagę i lubi śpiewać, to jest to właśnie zaproszenie dla niego – zachęca Gabriela Blacha-Cupiał.

Pierwsze spotkanie odbędzie się 23 kwietnia, a na zakończenie – koncert finałowy uczestników w auli MDK, z udziałem także innych muzyków. Więcej informacji o zapisach na www.mdk.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama