Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dni Papieskie

W tym roku inaugurują je Nieszpory Ludźmierskie - koncert z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Tradycyjne zabrzańskie spotkania poświęcone Janowi Pawłowi II rozpoczynają się 2 kwietnia. Nieszpory Ludźmierskie z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza i słowami Leszka A.  Moczulskiego zaprezentowane zostaną w Domu Muzyki i Tańca.

Od 4 do 6 kwietnia dla uczniów odbywać się będzie „Klasówka z papieża”, a w Multikinie potrwa „Przegląd filmów z przesłaniem” w reżyserii Lecha Majewskiego. Bezpłatne bilety można dostać w Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Brodzińskiego 4, tel. 32 271 04 74).

7 kwietnia o 17.00 w Galerii Café Silesia odbędzie się wernisaż wystawy Lecha Majewskiego „Wideofreski”. Tego samego dnia o 18.30 w Teatrze Nowym tradycyjne spotkanie pt. „Kremówki tak, nauka tak. Kawiarenka z oknem na świat”. Tym razem tematem dyskusji będzie prowokacyjne pytanie „A jeśli Bóg jest?”

Udział zapowiedzieli Małgorzata Mańka-Szulik, abp senior Damian Zimoń, Lech Majewski i prof. Krzysztof Nitsch. Ostatnim punktem Dni Papieskich, 8 kwietnia o 19.00, będzie spektakl Teatru Nowego „Boże mój”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama