Nowy numer 37/2021 Archiwum

Spotkaj Jezusa w ciszy serca

Życzenia biskupów gliwickich z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Tak często w naszym życiu poszukujemy jego sensu; czasami mamy wrażenie, że nie mamy w nim ani celu, ani nadziei. Tak też zaczęli myśleć uczniowie Jezusa, kiedy po wydarzeniach Wielkiego Piątku utracili nadzieję, którą pokładali w swoim Mistrzu, że to On będzie Tym, który przyniesie wyzwolenie narodowi wybranemu. Nagle, w chwili śmierci Jezusa, wszystko się dla nich skończyło. Dotychczasowe życie straciło sens, nauka, której słuchali, utraciła swoją moc.

Tymczasem okazało się, że to, co w oczach ludzi było klęską Jezusa, stało się początkiem nowej drogi, a jednocześnie Jego zwycięstwem.

Chrystus na krzyżu pokonał grzech i śmierć, a tym samym dał nadzieję na nowe życie. Ale do tej radości uczniowie musieli dojrzeć. Dopiero kiedy spotkali zmartwychwstałego Mistrza w drodze do Emaus czy przy łamaniu chleba, otwierały się im oczy wiary i poznali prawdę: to Bóg jest źródłem ich działania, drogą i ostatecznym celem.

I my w naszym życiu nieraz potrzebujemy spotkania na naszych ścieżkach Chrystusa, który na nowo pokaże nam, jaką drogą mamy zmierzać, aby osiągnąć w życiu szczęście, a kiedyś zasłużyć na radość wieczną. Temu pogłębieniu relacji z Bogiem szczególnie sprzyja świętowanie Wielkanocy.

Dlatego Wam wszystkim, Drodzy Diecezjanie, życzymy, abyście w swoim życiu pozwolili sobie na chwilę zatrzymania, aby w tej ciszy naszych serc spotkać Jezusa zmartwychwstałego – Drogę, Prawdę i Życie.

Życzymy, by w Roku Miłosierdzia każdy z większą pokorą zbliżył się do Boga, prosząc o Jego błogosławieństwo, abyśmy na nowo pojęli, co znaczy być prawdziwym uczniem Jezusa Chrystusa. Życzymy Wam, aby każdy usłyszał i autentycznie przyjął słowa Chrystusa i misję, którą zlecił każdemu z nas: „Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam” (J 20,21b).

Na czas świętowania radości Zmartwychwstania Pańskiego niech Bóg udziela swojego obfitego błogosławieństwa.

bp Jan Kopiec

bp Jan Wieczorek

bp Gerard Kusz

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama