Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ze strzelbą i w tradycyjnych strojach

Dwie okazje do nietypowych święceń pokarmów w Bytomiu.

W Wielką Sobotę o godz. 12. do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Bytomiu na wspólne święcenie Bractwo Kurkowe Grodu Bytomskiego zaprasza wszystkich braci i sympatyków.

Z kolei o 14.00 w kościele św. Jacka w Bytomiu odbędzie się święcenie pokarmów, na które szczególnie zaproszone są osoby w tradycyjnych śląskich (szczególnie rozbarskich) i górniczych strojach.

Wcześniej zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie, które zostanie umieszczone w kalendarzu na przyszły rok, wydawanym przez Muzeum Chleba w Radzionkowie. Natomiast po święceniu będzie okazja do obejrzenia filmu "Ostatnia Chopiona".

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma