Nowy numer 38/2021 Archiwum

Kto jest kim? Diakoni odwiedzili naszą redakcję

Był to jeden z punktów tzw. spotkań pastoralnych.

Odbywają się one co roku mniej więcej o tej samej porze. Sześciu diakonów, którzy w maju przyjmą święcenia kapłańskie, przez dwa dni odwiedzało i poznawało różne instytucje diecezjalne.  

– Przede wszystkim poznajemy strukturę kurii, jak to wygląda, kto gdzie jest. Dzięki temu gdy wchodzimy do środka, nie jesteśmy zagubieni, ale oswojeni z budynkiem i przede wszystkim z ludźmi – mówi diakon Wojciech Cholewa. Oprócz wizyty w różnych wydziałach kurii diakoni mieli także spotkanie z duszpasterzem młodzieży i na temat formacji kapłanów oraz najważniejsze spotkanie, indywidualne: z biskupem ordynariuszem. Zapoznali się też z Sądem Biskupim, byli w siedzibie Caritas i w naszej redakcji "Gliwickiego Gościa". U nas mieli możliwość zapytać o sprawy związane z wydawaniem diecezjalnego dodatku gazety oraz stroną internetową. Zwrócili uwagę, że najchętniej czytają artykuły o osobach i sprawach, które znają. Cenią sobie zapowiedzi wydarzeń, ale brakowało im informacji z życia seminarium.  

Zanim diakoni przyjechali do Gliwic, uczestniczyli w dniach skupienia w Nysie razem ze swoimi kolegami z sąsiedniej diecezji, z którymi studiowali w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Opolu. Prowadził je ks. Tomasz Przybyła, ojciec duchowny seminarium. Miały one charakter lectio divina z milczeniem, z akcentem na słuchanie słowa Bożego. Teraz wszyscy będą posługiwać w parafiach, do których zostali wcześniej przydzieleni na praktykę.

Kto jest kim? Diakoni odwiedzili naszą redakcję   Diakoni w redakcji "Gościa Gliwickiego" (od lewej): Krzysztof Wycisk (pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej), Wojciech Cholewa (z parafii w Tarnowskich Górach-Opatowicach), Tomasz Brol (z parafii w Zabrzu-Helence), Rafał Janiszek (z parafii Bożego Ciała w Bytomiu-Miechowicach), Piotr Borowiak (z parafii św. Jerzego w Gliwicach-Łabędach) i Łukasz Jacek (z parafii w Tworogu) Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama