Nowy numer 33/2018 Archiwum

Droga Krzyżowa ulicami naszych miast

Podajemy program nabożeństw w kilku miejscowościach.

  Krzyż przed kościołem św. Anny w Zabrzu   Krzyż przed kościołem św. Anny w Zabrzu Klaudia Cwołek /Foto Gość

  • Lubliniec, 18 marca, godz. 18.30 – Rozpoczęcie na placu przy kościele św. Mikołaja.
  • Bytom, 18 marca, godz. 18.45 – Procesja wyruszy z rynku w stronę kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego (do jezuitów).
  • Pyskowice, 18 marca – nabożeństwo rozpocznie się Mszą św. w kościele Nawrócenia św. Pawła o godz. 18.00. 
  • Zabrze, 18 marca – W tym roku trasa jest zmieniona i do centralnego nabożeństwa dołącza parafia św. Franciszka na Zaborzu. Procesje wyruszą po Mszach św. w kościołach: św. Kamila, św. Andrzeja, św. Franciszka i św. Józefa i udadzą się w stronę kościoła św. Anny (ul. 3 Maja 18). Na koniec Drogi Krzyżowej zostało przewidziane przejście przez Bramę Miłosierdzia ok. 19.30.
  • Kalety, 18 marca – Rozpoczęcie ok. 19.00, po Mszy św. w kościele św. Józefa.
  • Gliwice, 21 marca – Procesja wyruszy z katedry po Mszy o 18.00 w stronę kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego przy ul. Daszyńskiego 2 (do redemptorystów).
  • Tarnowskie Góry, 22 marca, 18.45 – nabożeństwo rozpocznie się w kościele MB Królowej Pokoju (ul. Powstańców Śląskich 2), a zakończy w kościele świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Gliwicka 14).

Natomiast w Toszku 18 marca po wieczornej Mszy w kościele parafialnym o 17.00, Droga Krzyżowa zostanie odprawiona na zamku.

  Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma