Nowy numer 37/2021 Archiwum

Znana jest data otwarcia DTŚ

Zanim to nastąpi, trasę będzie można zwiedzać.

Chodzi o ostatni, liczący ponad pięć kilometrów fragment Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach. Prowadzi on do ul. Kujawskiej w Gliwicach–Sośnicy przez centrum miasta, gdzie powstał 500-metrowy tunel, do węzła drogi krajowej nr 88 z ul. Portową.

Dni otwarte gliwickiego odcinka odbędą się w sobotę i niedzielę 19 i 20 marca, a przejazd dla kierowców będzie możliwy 21 marca. W ten sposób cała DTŚ od Katowic do Gliwic będzie już czynna.

W programie przewidziano m. in. zwiedzanie tunelu pod centrum Gliwic, pokazy, przejazdy rowerzystów i rolkarzy oraz zawody sportowe.  

Obecnie dostępny jest liczący 26,1 km odcinek średnicówki od węzła z trasą S-86 w Katowicach do węzła z ul. Kujawską w Gliwicach. Pierwszy gliwicki fragment DTŚ otwarto w listopadzie ub. roku. Odcinek G1 połączył istniejącą część trasy m.in. z węzłem z autostradą A1 i dalej np. z autostradami na zachód i południe (A4 na Wrocław i A1 na Ostrawę).

Program Dni Otwartych DTŚ

Sobota 19 marca

  • 16.00 – Pokaz sprawności gliwickich służb ratowniczych (Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Pogotowia Ratunkowego, Centrum Ratownictwa Gliwice oraz Straży Miejskiej) - PARKING NAD TUNELEM
  • 17.00 – Zwiedzanie tunelu (wejście od ul. Dworcowej). Dla odwiedzających przygotowano multimedialne pokazy zdjęć oraz animacje prezentujące kolejne etapy realizacji inwestycji.
  •  17.00–19.00 – Pokazy akrobacji motocyklowych (co 20 minut) – tunel (wejście od ul. Dworcowej)
  •  19.00 – LED Light Show – krótki finałowy pokaz łączący efekty świetlne i choreografię taneczną.

Niedziela 20 marca

  •  10.00 – Przejazd  rowerzystów (wjazd od ul. Dworcowej, do pokonania będzie odcinek o długości 11 km
  •  11.00 – Czas dla rolkarzy (wejście od ul. Dworcowej, pętla wokół tunelu o długości ok. 1 km. Czas: 40 minut). Uwaga: Każdy uczestnik przejazdu na rowerach i rolkach zobowiązany jest do posiadania kasku ochronnego
  •  12.00 – Zawody biegowe oraz nordic walking na trasie o długości 11 km  (wejście od ul. Dworcowej)
  •  14.00 – Zakończenie imprezy.

Uwaga: uczestnicy marszów, biegów i przejazdów powinni potwierdzić zapoznanie się z regulaminem (www.gliwice.eu) i zgłosić swój udział w wydarzeniach na stronie internetowej: www.polmaratongliwicki.pl. Zapisy będą przyjmowane na stronie internetowej lub w dniu przejazdu w biurze organizacyjnym, przy wjeździe do tunelu przy ul. Dworcowej. Rejestracja zakończy się godzinę przed startem każdej dyscypliny. Organizatorem wydarzenia jest Miasto Gliwice.

Znana jest data otwarcia DTŚ   Widok na DTŚ z Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej Klaudia Cwołek /Foto Gość Znana jest data otwarcia DTŚ   Widok na nowy odcinek DTŚ z mostu na ul. Konarskiego w Gliwicach (kierunek Katowice) Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama