Nowy numer 21/2018 Archiwum

Ślad losu

Śpiewana Droga Krzyżowa. Słowa i muzyka, które otwierają przestrzeń do modlitwy. Prowadzące śladem Jezusa na Golgocie.

Oratorium Drogi Krzyżowej "Ślad losu" odbędzie się w piątek 4 marca o 17.00 w kościele św. Mikołaja w Lublińcu. Wykona je zespół muzyczny tej parafii.

Droga krzyżowa „Ślad losu” napisana została na początku lat 80. przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Redemptorystów w Tuchowie. Autorem słów jest o. Andrzej Wodka CSsR, a muzyki Wojciech Skroboszewski CSsR (który skomponował większość utworów) oraz Piotr Andrukiewicz CSsR i Krzysztof Dudek CSsR.

Jest to współczesne oratorium prowadzące muzycznie przez kolejne stacje Drogi Krzyżowej. Tutaj opatrzone takimi tytułami jak „Dłoń Boga”, „Ziarno w ziemi”, „Do końca”, „Tunika”, „Kamień”... Ślad Jezusa, nasz ślad.

W Lublińcu oratorium „Ślad losu” wykona zespół w składzie: ks. Michał Choroszewski (wokal i gitara), Piotr Imiołczyk (wokal), Szymon Stec (wokal), Tomasz Śniechota (wokal), Wojciech Dyczkowski (wokal), Beata Dandyk (wokal i klawisze), Michał Dandyk (wokal i klawisze), Marcin Zając (gitara), Klaudia Brewka (flet), Magdalena Brewka (skrzypce) i Magdalena Stemarowicz (skrzypce). Rozważania poprowadzi Wojciech Spik.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma