Nowy numer 24/2021 Archiwum

Święta Polaków na Kresach

Można pomóc naszym rodakom na Wschodzie. I podzielić się z nimi czymś na świąteczny stół.

Trwa świąteczna zbiórka na pomoc dla Polaków na Kresach, która prowadzona jest w Bytomiu.

- Tym razem prosimy bytomian o pomoc w zapełnieniu koszyków wielkanocnych. Potrzeby polskich społeczności mieszkających na Kresach są ogromne, a nasza pomoc sprawi, że ich święta będą radośniejsze - zachęca organizatorka akcji Alicja Brzan-Kloś ze stowarzyszenia Wspólnota Polska.

W bożonarodzeniową akcję włączyli się mieszkańcy nie tylko Bytomia, ale również wielu innych miast. Sąsiednich i znacznie bardziej odległych, jak Opole czy Racibórz.

Dary można przynosić do 16 marca do siedziby Referatu Obsługi Klastra Rewitalizacji i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (Rynek 26). Organizatorzy akcji czekają na produkty spożywcze o długim terminie ważności i słodycze. Do paczki można dołączyć też jakiś akcent świąteczny.

Alicja Brzan-Kloś informuje, że organizatorzy zbiórki chcieliby pomóc też dzieciom, które chodzą do sobotnio-niedzielnych placówek edukacyjnych - szkół i przedszkoli działających przy polskich parafiach rzymsko-katolickich. Dlatego potrzebne są również artykuły szkolne - zeszyty, długopisy, pióra, kredki i inne.  

Organizatorami akcji są Stowarzyszenie Wspólnota Polska, oddział Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomia, Bytomska Rada Seniorów i Bytomska Rada Działalności Pożytku Publicznego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama