Nowy numer 24/2021 Archiwum

Weekend zamiast wieczoru

Po raz pierwszy zamiast jednego dnia spotkanie organizowane przez Szkołę Nowej Ewangelizacji odbędzie się w piątek i sobotę.

Wieczory Uzdrowienia i Mocy w parafii Chrystusa Króla w Gliwicach zawsze przyciągały tłumy. Przepełnione modlitwą uwielbienia i wspaniałymi świadectwami spotkania rozpoczynały się w piątkowy wieczór i zatrzymywały wielu uczestników aż do wczesnych godzin nad ranem kolejnego dnia.

W odpowiedzi na rosnącą popularność organizatorzy postanowili zmienić formułę i podzielić wydarzenie na dwie części. Od najbliższego piątku pierwszy człon jego nazwy zastąpi angielskie słowo. – Ze spotkania na spotkanie obserwujemy ciągły wzrost liczby osób potrzebujących pomocy Pana Jezusa. Problemy i choroby, z jakimi przyjeżdżają potrzebujący, są skomplikowane i często wymagają większej ilości czasu na rozmowę i głoszenia słowa Bożego – uważa Rafał Jujka ze Szkoły Nowej Ewangelizacji w Gliwicach. – Każdy z posługujących prowadzi życie zawodowe i rodzinne. Modlitwy za chorych zamiast o 22.00 kończyły się czasami wczesnymi godzinami porannymi. Weekend jest czasem, kiedy możemy rozłożyć siły równomiernie na posługę i głosić Ewangelię szczegółowo i z mocą – dodaje jeden z organizatorów wydarzenia.

Ale zmieniło się też miejsce – z powodu remontu w kościele Chrystusa Króla spotkanie zostało przeniesione do gliwickiego kościoła św. Bartłomieja. Pierwszy Weekend Uzdrowienia i Mocy rozpocznie się tam w piątek o 19.00 i zakończy się przed godz. 22. W sobotę będzie kontynuowany od 10.00 i potrwa do 16.00. – Jeżeli nadal liczba osób przyjeżdżających na takie spotkania będzie się zwiększać, na pewno nasz Pan zadba, aby miejsce spotkania pomieściło wszystkich. Trudno na tę chwilę jasno i konkretnie dać odpowiedź. Na pewno będziemy zawiadamiać o wszystkich zmianach na naszej stronie internetowej – zapowiada Rafał Jujka.

Oprócz głoszenia słowa Bożego, na spotkaniu zespoły modlitewne poprowadzą modlitwy wspólne i wstawiennicze. Będzie też czas na świadectwa. – To świadectwa uzdrowień, nawet z nowotworów. Tradycją stało się, że publikujemy je na naszym kanale YouTube Dotyk Boga. Zapraszamy właśnie w to miejsce, aby przyjrzeć się szczegółom – poleca Rafał Jujka.

Weekend zamiast wieczoru   Plakat zapowiadający pierwszy Weekend Uwielbienia i Mocy Szkoła Nowej Ewangelizacji w Gliwicach

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama