Nowy numer 21/2018 Archiwum

Poszukiwani wolontariusze językowi

Potrzebna pomoc podczas Światowych Dni Młodzieży.

O pomoc do katechetów, nauczycieli i wychowawców zwrócili się Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, diecezjalny duszpasterz młodzieży, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

„Wiemy już dziś, że będziemy gościć na terenie naszej diecezji praktycznie młodych z całej Europy, a także spoza jej granic. Każda parafia gościć będzie młodych konkretnej narodowości. Trudnością wciąż pozostaje kwestia porozumiewania się. Stąd nasza prośba do Was!!! Poszukujemy chętnych tłumaczy, którzy w ramach wolontariatu zechcieliby na ogólnych zebraniach parafialnych i diecezjalnych pełnić funkcję tłumaczy. Na dzień dzisiejszy zapraszamy do współpracy tłumaczy ze znajomością języków: włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, czeskiego, słowackiego oraz węgierskiego. Każdy inny język mile widziany!!!” – pisze ks. Adama Spałek, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Jest prośba, żeby ten apel rozpropagować wśród znajomych, którzy mają takie umiejętności. Chętni do pomocy w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży (od 20 do 25 lipca br.) mogą zgłaszać się do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tel. 32 230 71 42 (pn-pt: 9.00-16.00); a_spalek@kuria.gliwice.pl lub osobiście.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma