Nowy numer 25/2021 Archiwum

Poszukiwani wolontariusze językowi

Potrzebna pomoc podczas Światowych Dni Młodzieży.

O pomoc do katechetów, nauczycieli i wychowawców zwrócili się Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej, diecezjalny duszpasterz młodzieży, Urząd Miasta i Starostwo Powiatowe w Gliwicach.

„Wiemy już dziś, że będziemy gościć na terenie naszej diecezji praktycznie młodych z całej Europy, a także spoza jej granic. Każda parafia gościć będzie młodych konkretnej narodowości. Trudnością wciąż pozostaje kwestia porozumiewania się. Stąd nasza prośba do Was!!! Poszukujemy chętnych tłumaczy, którzy w ramach wolontariatu zechcieliby na ogólnych zebraniach parafialnych i diecezjalnych pełnić funkcję tłumaczy. Na dzień dzisiejszy zapraszamy do współpracy tłumaczy ze znajomością języków: włoskiego, hiszpańskiego, francuskiego, czeskiego, słowackiego oraz węgierskiego. Każdy inny język mile widziany!!!” – pisze ks. Adama Spałek, diecezjalny duszpasterz nauczycieli i wychowawców.

Jest prośba, żeby ten apel rozpropagować wśród znajomych, którzy mają takie umiejętności. Chętni do pomocy w diecezjalnych obchodach Światowych Dni Młodzieży (od 20 do 25 lipca br.) mogą zgłaszać się do Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Gliwicach, tel. 32 230 71 42 (pn-pt: 9.00-16.00); a_spalek@kuria.gliwice.pl lub osobiście.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama