Nowy numer 23/2021 Archiwum

Dedykacja dla męża

„Jakubowy dar” Gabriela Blacha napisała na 1. rocznicę swojego ślubu.

– Utwór dedykowany jest mojemu mężowi – Jakubowi, ale także wszystkim, którzy jeszcze zastanawiają się nad małżeńską, wspólną drogą, a może boją się tej decyzji. Chciałam przez tę piosenkę przekazać, że małżeństwo to właśnie początek rozumienia pełni miłości – mówi Gabriela Blacha-Cupiał.

Ślub Gabrieli i Jakuba odbył się 23 sierpnia 2014 roku w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach. Poznali się na Festiwalu Piosenki Religijnej „Cantate Deo” w Gliwicach, którego ojciec Gabrieli był inicjatorem, a ona przez lata jest w niego zaangażowana. „Znamy się siedem lat, a rok małżeństwa minął” – to słowa piosenki, pierwszego utworu skomponowanego specjalnie dla męża.

– Często pisałam pod wpływem sytuacji, które działy się w związku z chorobą taty i o mojej relacji do Boga. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że jest pora na piosenkę dla męża. Poprosiłam kolegę Radosława Pendziałka, żeby mi akompaniował, i tak powstał nasz muzyczny duet – wyjaśnia.  

Gabriela Blacha-Cupiał z muzyką związana jest od dziecięcych lat dzięki rodzicom. Jest absolwentką Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach; angażuje się w różne projekty. Jest też instruktorem warsztatów gospel i wokalnych. Pisze teksty i komponuje. Obecnie pracuje nad autorską płytą. W swojej twórczości chce dotrzeć do ludzi ze słowami i muzyką i w ten sposób przekazywać wartości chrześcijańskie.   

JAKUBOWY DAR
Gabriela Blacha

« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama