O pierwszym akcie miłosierdzia Bożego oraz życiodajnych walorach pracy mówił bp senior Jan Wieczorek podczas pielgrzymki chorych i niepełnosprawnych do sanktuarium Matki Bożej w Lubecku.
Pielgrzymka rozpoczęła się poranną modlitwą różańcową. Później została odprawiona Msza św., podczas której chorzy mieli okazję przyjąć sakrament namaszczenia.
- Już pod koniec ubiegłego roku, 8 grudnia w Niepokalanie Najświętszej Maryi Panny papież Franciszek ogłosił Wielki Jubileusz Miłosierdzia. Dlaczego akurat w to święto? A kto pierwszy został dotknięty miłosierdziem? Wolna od grzechu, wybrana do poczęcia i narodzenia Jezusa Maryja. W Boże Narodzenie zostało zaprezentowane światu miłosierdzie w Jezusie Chrystusie - tłumaczył w homilii bp Jan Wieczorek.
Opowiadał też o swojej podróży autokarem z niepełnosprawnymi do sanktuarium w Lourdes. - Chciałem im towarzyszyć i pomagać. Miłosierdzie ma różny wymiar - zaznaczył. - Sami jesteśmy dotknięci różnymi dolegliwościami i słabościami. Tak bliska naszym sercom jest Koronka do Miłosierdzia Bożego, w niej i w innych modlitwach intencjami możemy objąć cały świat. W ten sposób uczestniczymy w tym wielkim dziele miłosierdzia.
Powołując się na przykłady starszych wiekiem, choć wciąż zdrowych i sprawnych ludzi, podkreślił, że praca jest życiodajna i pomaga w utrzymaniu dobrej kondycji. Jak wymieniał, dotyczy to zarówno działalności uznanych profesorów na uniwersytetach czy w szpitalach, jak i mocnego zaangażowania parafian w życiu wspólnoty.
Eucharystii przewodniczył bp senior Jan Wieczorek Szymon Zmarlicki /Foto Gość