Nowy numer 21/2018 Archiwum

Wielki Post z jezuitami i u jezuitów

Rekolekcje, sesje i warsztaty w Centrum "Theotokos" w Gliwicach.

Spotkania odbywają się w Centrum Kształcenia i Dialogu „Theotokos” na osiedlu Kopernika w Gliwicach. Od 12 do 14 lutego odbędzie się pierwsza część fundamentu zamkniętych rekolekcji ignacjańskich.  Rozłożono go na dwa weekendy (2 część przewidziana jest  od 6 do 8 listopada 2015).  Rekolekcje prowadzi o. Mirosław Bożek SJ, dyrektor „Theotokos”. W czasie ich trwania obowiązuje milczenie i rozmowa z kierownikiem duchownym.

W czasie Wielkiego Postu przygotowano także dwie sesje weekendowe. Pierwsza, pt. „Mnożenie przez dzielenie – o dawaniu jałmużny” odbędzie się od 26 do 28 lutego. Prowadzić ją będzie o. Robert Więcek SJ, proboszcz parafii jezuickiej w Gliwicach. Będzie można dowiedzieć się, co o dzieleniu mówi Pismo Święte, a także pozać tzw. reguły o dawaniu jałmużny z ćwiczeń św. Ignacego.  Kolejna sesja, którą poprowadzi o. Mirosław Bożek pt. „Być sobą – być świętym” odbędzie się od 11 do 13 marca. Jej celem jest pomoc w odkrywaniu osobistej drogi do chrześcijańskiego stawania się sobą.

Natomiast na pierwszy weekend marca zaplanowano warsztaty dla ojców pt.  „7 sekretów efektywnego ojcostwa”. To spotkanie będą prowadzić osoby świeckie, doświadczeni ojcowie: Tomasz Kosiek i Maciej Petela. Spotkanie przeznaczone jest dla mężczyzn, którzy „chcą wzmocnić swoje ojcowskie umiejętności i stawać się bohaterami dla swoich dzieci”.

Informacje i zgłoszenia: www.theotokos.org.pl, e–mail: ckid.theotokos@gmail.com, tel. 797 907 741. Zapisy na warsztaty dla ojców przez stronę www.tato.net.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma