Nowy numer 24/2021 Archiwum

Wybranie, zgorszenie, błogosławieństwo

Kazimierz Barczuk oraz Beata i Adam Dylusowie poprowadzą konferencję "Dlaczego Izrael?" w Gliwicach.

Spotkanie odbędzie się w sobotę 6 lutego od 10.00 do 17.00 w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II (obok katedry). Konferencja rozpocznie się uwielbieniem, a potem nastąpią 4 sesje tematyczne oddzielone przerwami, które poprowadzą zaproszeni prelegenci.

Kazimierz Barczuk jest żydowskiego pochodzenia pastorem Kościoła Chrystusowego w Warszawie. Prowadzi spotkania o tematyce biblijnej oraz dotyczące historii i kultury żydowskiej z mesjanistycznego punktu widzenia. Jest współzałożycielem Fundacji Pomocy Humanitarnej "Chewra", dyrektorem misji "Poślij mnie", działającej na rzecz narodu żydowskiego. Dwa lata temu współprowadził rekolekcje Ruchu Światło-Życie w archidiecezji katowickiej, przybliżając uczestnikom temat exodusu.

Beata i Adam Dylusowie, zaangażowani na rzecz jedności chrześcijan, przez 13 lat animowali modlitwę za miasto i region śląsko-dąbrowski w parafii metodystycznej w Katowicach, współorganizowali różne wydarzenia i ewangelizacje ekumeniczne. Koordynują w Polsce prace międzynarodowej inicjatywy TJCII (Toward Jerusalem Council II - W kierunku Soboru Jerozolimskiego II), która ukazuje żydowskie korzenie chrześcijaństwa, nawołuje do pokuty za grzechy przeciw żydom i buduje relacje między wierzącymi w Jezusa żydami i chrześcijanami. Są też liderami ekumenicznej wspólnoty "Haszlama" (hebr. Pojednanie), działającej przy parafii ojców oblatów w Katowicach.

Informacje na temat konferencji - tel. 733 772 887 (10.00-16.00) i na stronie internetowej: www.inicjatywamissio.pl. Koszt udziału to 10 zł (w dniu konferencji - 15 zł). Organizatorami spotkania są Inicjatywa "Missio", Dom Modlitwy, TJCII - W Kierunku Soboru Jerozolimskiego II, Służba "Shalom", Kościół ewangelicko-augsburski i Kościół ewangelicko-metodystyczny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama