Nowy numer 39/2023 Archiwum

Katechezy dla wierzących i zagubionych

Na nowy cykl w Roku Miłosierdzia zaprasza Droga Neokatechumenalna.

– Zapraszamy za pośrednictwem parafian wszystkich zagubionych, którzy nie widzą już nadziei dla siebie, a także tych, którzy chcą pogłębić swoją relację z Chrystusem – zachęcają organizatorzy.

Katechezy rozpoczną się 1 lutego i będą głoszone w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II przy katedrze w Gliwicach w poniedziałki i czwartki o 19.00. Już w niedzielę 31 stycznia po Mszach świętych w katedrze członkowie neokatechumenatu będą przybliżać jego charyzmat.

Podobne katechezy odbywają się od 18 stycznia w Bytomiu, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa u jezuitów (poniedziałki i środy o 19.00), od dzisiaj w Lublińcu, w parafii św. Stanisława Kostki u oblatów (poniedziałki i czwartki o 19.00), a w parafii św. Antoniego w Gliwicach-Wójtowej Wsi kolejna seria rozpocznie się 8 lutego (poniedziałki i czwartki o 19.00).

W diecezji gliwickiej wspólnoty neokatechumenalne obecne są w parafiach: św.św. Piotra i Pawła w Gliwicach (parafia katedralna), św. Antoniego w Gliwicach, św. Anny w Zabrzu, Podwyższenia Krzyża Świętego, u kapucynów w Bytomiu i św. Wojciecha, u franciszkanów w Bytomiu.

Drogę Neokatechumenalną zapoczątkowali w latach 60. XX wieku w jednym z ubogich przedmieść Madrytu Kiko Argüello i Carmen Hernández, została poparta przez arcybiskupa Madrytu Casimiro Morcillo, który dostrzegł w tej pierwszej grupie rzeczywiste odkrycie słowa Bożego i praktyczną realizację odnowy liturgicznej, wprowadzanej wówczas przez sobór. Działa w ramach parafii jako droga do dojrzałej wiary. Jej filarami są słowo Boże, liturgia i wspólnota.

Więcej: www.camminoneocatecumenale.it.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast