Nowy numer 39/2023 Archiwum

Muzyka na Plan

Szósta edycja festiwalu odbędzie się 23 i 24 stycznia w Tarnogórskim Centrum Kultury.

„Muzyka na Plan” to impreza zainicjowana przez tarnogórskie organizacje pozarządowe w 2009 roku. Ten nietypowy festiwal muzyczny związany jest z filmem. Aranżacje do niemych obrazów tworzą multimedialne przedstawienie, które łącząc ze sobą dwie dziedziny sztuki, konfrontują nowoczesność z tradycją i teraźniejszość z przeszłością.

Muzyka przestaje być jedynie tłem, a staje się integralną i ważną częścią filmu, dzięki której obrazy stają się bardziej wyraziste i dosadniejsze. Widzowie mają niepowtarzalną szansę zobaczyć klasyczne dzieła filmowe w zupełnie nowej i niejednokrotnie zaskakującej oprawie muzycznej, w dodatku odgrywanej na żywo, co pozwala na reinterpretację, jak i wprowadzenie dzieł filmowych w zupełnie nowe konteksty. Z tym wyzwaniem zmierzą się zgłoszeni twórcy.

Przy ocenie aranżacji liczyć się będzie oryginalność, twórcze podejście oraz efekt końcowy – przekaz, który wynika z połączenia muzyki i filmu oraz odbiór całości kompozycyjnej przez widzów. Zostaną ocenieni przez profesjonalne jury złożone ze znawców tematu – muzyki jak i kina. Na zwycięzcę festiwalu czeka główna nagroda w wysokości 4000 zł.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców Tarnowskich Gór. Do konkursu zakwalifikowali się artyści z całej Polski. Prezentacje filmów wraz z nowatorskimi aranżacjami muzycznymi odbędą się  w sali widowiskowo-kinowej Tarnogórskiego Centrum Kultury. Wstęp na całą imprezę jest bezpłatny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast