Nowy numer 39/2023 Archiwum

Razem do jednego Boga

Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan – miejsca i godziny spotkań ekumenicznych w naszej diecezji.

W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan nabożeństwa ekumeniczne odbędą się w Bytomiu, Gliwicach i Zabrzu. W świątyniach katolickich i ewangelicko-augsbugskich.

W Bytomiu zaplanowano trzy spotkania. 17 stycznia o 10.00 nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w kaplicy ewangelicko-augsbugskiej przy placu Klasztornym. Słowo Boże wygłosi ks. Dariusz Grzeszczak, proboszcz parafii Trójcy Świętej w Bytomiu. 20 stycznia o 16.30 w kościele św. Barbary zostanie odprawiona liturgia w obrządku grecko-bizantyjskim, której przewodniczył będzie ks. mitrat prof. Janusz Czerski. Natomiast 24 stycznia o 16.15 w kościele Trójcy Świętej odbędą się ekumeniczne nieszpory, podczas których kazanie wygłosi ks. Sebastian Mendrok, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Bytomiu.

W Gliwicach w kościele św. Michała Archanioła 24 stycznia o 13.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji jedności chrześcijan z udziałem bp. Jana Kopca. Słowo Boże wygłosi ks. Tymoteusz Bujok, wikariusz parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach. Natomiast w Zabrzu 24 stycznia o 10.15 w kościele ewangelicko augsbugskim przy ul. M. Lutra odbędzie się nabożeństwo ekumeniczne, podczas którego Słowo Boże wygłosi ks. Marcin Królik, wikariusz generalny Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast