Kolędy na ŚDM

Młodzież z Tarnowskich Gór zorganizowała koncert, aby zebrać fundusze na Dni w Diecezji.

Koncert kolęd wykonywany przed Pasterką przez młodzieżowy zespół muzyczny z parafii Matki Bożej Królowej Pokoju w Tarnowskich Górach to już wieloletnia tradycja, która ściąga nie mniejsze tłumy niż bożonarodzeniowa Eucharystia o północy.

Jednak w tym roku młodzi muzycy postanowili zorganizować jeszcze jeden koncert. W niedzielny wieczór wystąpili w auli tarnogórskiego "Chemika", która szczelnie zapełniła się publicznością.

Po koncercie wolontariusze zbierali do puszek datki, które będą przeznaczone na organizację parafialnych Dni w Diecezji poprzedzających Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Repertuar obejmował 11 kolęd w ciekawych aranżacjach, przeplatanych lirycznymi rozważaniami. - Znalazło się trochę rocka ("Pójdźmy wszyscy do stajenki"), trochę popu ("Mizerna cicha"), lekkie country ("Gloria, Gloria"), ale i styl latino w "Jezusa Narodzonego" - wymienia Cyprian Matykiewicz, który opracowywał wykonania utworów.

Przyznaje, że nie wszystkie aranżacje były jego autorstwa, niektóre w całości lub części zostały zaczerpnięte od znanych chrześcijańskich formacji. - Z wykonawców wymieniłbym TGD czy Sound'n'Grace, ale kolędy same w sobie są inspiracją - zaznacza.

Koncert kolęd w tarnogórskim "Chemiku"
Gość Gliwicki
W porównaniu z ubiegłorocznym składem zespołu powiększyła się liczba jego członków. - Grało i śpiewało 25 osób, ale tak naprawdę w organizację koncertu zaangażowanych było dużo więcej osób, które przygotowały plakat, obsługiwały sprzęt, czy przeprowadziły zbiórkę - tłumaczy Cyprian Matykiewicz. Próby do koncertów rozpoczęły się już na początku listopada. Na początku muzycy spotykali się z podziałem na sekcję instrumentalną i wokalną.

Kolędy na ŚDM   Po koncercie udało się zebrać ponad 700 zł nie tylko w polskich nominałach. Suma ta będzie przeznaczona na przyjęcie zagranicznych gości podczas Dni w Diecezji Szymon Zmarlicki /Foto Gość - Duża część pracy była wykonywana wspólnie, materiał był doszlifowywany na próbach. Bardzo pomocne były sugestie Franka Labusa i Damiana Szali, których pomysły i sugestie miały nieoceniony wpływ na końcowy wygląd aranżacji - dodaje.

Przybyło też samych instrumentów. Oprócz gitar, skrzypiec, fletu i pianina, usłyszeć można było chimes, djembe, perkusję oraz trąbkę.

Jak podsumowują organizatorzy, po koncercie udało się zebrać 730 zł, 31 groszy "i jakiś jeden rosyjski banknot". Po przypuszczalnej wizycie w kantorze cała ta kwota zostanie wykorzystana na przyjęcie w lipcu zagranicznych gości, którzy przed wyjazdem do Krakowa spędzą niecały tydzień na Dniach w Diecezji.

Koncert kolęd to kolejne przedsięwzięcie młodzieży z tarnogórskiego Konwiktu podjęte, by promować ŚDM. Od października ubiegłego roku przygotowywany jest spektakl musicalowo-pantomimiczny, który zostanie wystawiony 22 lipca na rynku w Tarnowskich Górach podczas wspólnego wieczoru dla polskiej i zagranicznej młodzieży z całego dekanatu. Więcej o wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz i posłuchaj też nagrania w lepszej jakości z koncertu i czuwania przed Pasterką:

Koncert i czuwanie przed Pasterką
Gość Gliwicki


Zobacz również:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..