Nowy numer 25/2018 Archiwum

Ostatni moment na przygotowania

Ulicami naszych miast znowu przejdą Orszaki Trzech Króli. Zaproszeni do udziału w pochodzie są wszyscy.

W uroczystość Objawienia Pańskiego, podobnie jak w wielu miastach w Polsce, w diecezji gliwickiej również przejdą orszaki. W Polsce organizowane po raz ósmy. Pochody w tym roku pójdą w ponad 400 miejscowościach w kraju i za granicą,

U nas Sekcja ds. Nowej Ewangelizacji gliwickiej kurii, razem z Urzędami Miejskimi, organizuje orszaki w Gliwicach, Zabrzu, Bytomiu i Pyskowicach. Oprócz tego przygotowywane są również pochody w Tarnowskich Górach i Lublińcu. W jednych miejscach idą trzema strumieniami, każdy za swoim królem i w odrębnym kolorze określającym grupę, w innych wszyscy przechodzą razem podążając za Mędrcami. Wszyscy zmierzają do stajenki, żeby pokłonić się Nowonarodzonemu Panu.

O godzinie 14.00 stratują orszaki w Gliwicach, Zabrzu i Pyskowicach. W Gliwicach spod kościoła św. Michała, MDK przy ul. Barlickiego i kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego (wszystkie spotykają się na rynku), w Zabrzu sprzed kościoła św. Kamila, kościoła św. Józefa i Hali Pogoń (idą w kierunku kościoła św. Anny), a w Pyskowicach sprzed kościołów św. Mikołaja, MB Nieustającej Pomocy i Nawrócenia św. Pawła Apostoła (idą na rynek). O godz. 15.00 wychodzą pochody w Bytomiu, ruszają z ul. Krakowskiej (przy stacji Shell), pl. Akademickiego, ul. Dworcowej (przy dworcu), zmierzające również w kierunku rynku.

Natomiast w Tarnowskich Górach przejdzie jeden orszak, który wyrusza już o 12.15 spod kościoła śś. Piotra i Pawła, zakończenie na tarnogórskim rynku. Podobnie jak poprzednio, do Kacpra, Melchiora i Baltazara dołączy Jan III Sobieski.

A w Lublińcu trzy orszaki wychodzą o godz. 12.30 sprzed kaplicy wojskowej bł. Piotra Jerzego Frassatiego, kościołów św. Mikołaja i św. Teresy Benedykty od Krzyża i spotykają się na rynku, a potem przechodzą pod kościół św. Stanisława Kostki, gdzie oddają pokłon Nowonarodzonemu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma