Nowy numer 25/2018 Archiwum

Miłosierna miłość Boga

Życzenia biskupów gliwickich z okazji świąt Bożego Narodzenia.

"Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania" (Łk 2,14)

Narodzenie Jezusa Chrystusa to ostateczna odpowiedź Boga, który jest Miłością, na niezliczone pragnienia, jakie każdy z nas nosi w swym życiu, od tych najbardziej skrywanych, poprzez pokój serca, pokój w naszych rodzinach, aż po pokój społeczny czy międzynarodowy.

Wydarzenie Wcielenia, które przeżywamy w Tajemnicy Bożego Narodzenia, nie tylko dokonało się w czasach, które potrafimy dziś określić, ale uobecnia się w fenomenie spotkania Boga Dziś, który przychodzi do każdego z nas indywidualnie i jest zdolny odmienić nasze człowieczeństwo, jak i całe społeczności.

Przeżywając Boże Narodzenie, z serca życzymy każdej wspólnocie parafialnej, wszystkim ludziom dobrej woli i każdemu z osobna, doświadczenia miłosiernej Miłości Boga, który przychodzi z orędziem pokoju, przebaczenia, miłości, a w tym roku szczególnie w przymiocie swego Miłosierdzia, by Nowo Narodzony Jezus Chrystus był realną odpowiedzią dla naszego życia. 

Niechaj doświadczenie tych dni i nasze pasterskie błogosławieństwo da nam pewność, że Bóg jest z nami i dla nas.

Szczęść Boże!

Bp Jan Kopiec

Bp Jan Wieczorek

Bp Gerard Kusz

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma