Nowy numer 39/2020 Archiwum

Kim jest dla ciebie ojciec?

XII czuwanie licealistów w SOSW w Tarnowskich Górach.

W Salezjańskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym 19 grudnia zebrała się młodzież z okolicznych liceów, by wspólnie modlić się, bawić i poznawać Miłosierdzie Boże.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęła konferencja, na którą został zaproszony ks. Przemek „Kawa” Kawecki SDB. Temat dotyczył Miłosiernego Ojca. Gość podawał wiele przykładów z życia, by zobrazować m.in. problem ojcostwa, kryzys męskości, relacje między dziećmi i rodzicami. Prowokował pytaniami: – A dla ciebie twój ojciec to kto? Co chcesz odziedziczyć, a czego nie chcesz? Co chciałbyś przekazać swoim dzieciom, a czego na pewno nie?

Praca w grupach dotyczyła Bożego Miłosierdzia. Tomek Owczarek, absolwent SOSW, miał okazję prowadzić spotkanie w grupie i dobrze je ocenia. – Praca przebiegała bardzo sprawnie. Widać było, że uczestnicy chcą pogłębić swoją wiedzę, a także przekazać ją innym. Myślę, że dowiedzieli się czegoś nowego, poznali przy okazji nowych ludzi, ale też trochę faktów o obrazie Jezusa Miłosiernego i św. siostrze Faustynie – mówi.

Salezjańska młodzież przygotowała nabożeństwo przed Eucharystią i poprowadziła Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Specjalnie zostały przygotowane długopisy i karteczki, na których młodzi mogli napisać prośby, postanowienia, podziękowania, które potem zostały przyniesione wraz z darami do ołtarza. Kazanie było kontynuacją konferencji. Ks. Kawecki przywołał przypowieść o synu marnotrawnym, który wracając do ojca, szukał jedynie sprawiedliwości, a znalazł otwarte ramiona miłosierdzia. Zwrócił także uwagę na wartość modlitwy „Ojcze nasz”, szczególnie wtedy, gdy relacje z ojcem nie są najlepsze: – Jeśli czujesz, że te relacje wymagają uzdrowienia, to przypominam, że w czasie Eucharystii jest piękna modlitwa „Ojcze nasz”, warto wtedy szczególnie modlić się za swojego ojca i przyjąć Komunię o zmianę relacji. Warto też raz na jakiś czas z pełną świadomością, z wiarą, modlić się za swojego ojca do Ojca, który jest Ojcem Miłosiernym - podkreślał.

Uczestnicy zostali zaproszeni po raz pierwszy do nocnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem od godz. 2.00 do 5.30. Co piętnaście minut następowała zmiana osób modlących się. W międzyczasie trwały rozgrywki sportowe, tańce i karaoke. Czuwanie zakończyło się błogosławieństwem i wspólnym tańcem belgijskim w radosnej atmosferze adwentowego oczekiwania.

Kim jest dla ciebie ojciec?   Czas adoracji Małgorzata Gajos

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama