Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nie tylko nakryte stoły i prezenty

W gliwickiej katedrze osoby konsekrowane spotkały się na adwentowym dniu skupienia. Kilkadziesiąt sióstr, ojców i braci zakonnych oraz świeckich chciało razem przygotowywać się na zbliżające się przyjście Pana.

Eucharystii przewodniczył bp Jan Kopiec. W homilii podkreślił szczególne zaangażowanie osób konsekrowanych w przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, zwłaszcza dla bezdomnych, chorych i potrzebujących.

- Ale najważniejszym momentem, do którego zdążamy, to nie nakryte stoły, smakołyki czy prezenty, nawet nie lekko zmieniony harmonogram dnia, tylko uklęknięcie przed żłóbkiem. Żeby tam zatrzymać się i powiedzieć: Panie, spojrzałeś na nas i uczyniłeś nam to w swojej wielkiej miłości. Przy Tobie czujemy się zupełnie inaczej, dostrzegamy to, czego w innych dniach zupełnie nie dostrzegamy. A Ty jesteś przy nas, razem z nami, i mówisz nam, że warto podejmować wiele wysiłku. Być wiernym do końca, chociaż nie wszystko rozumiemy - mówił biskup.

- Będziemy mówili o świętach, składali sobie życzenia, przywoływali rodzinną atmosferę. W modlitwach będziemy ogarniać nasze intencje, zarówno za tych, którym wiedzie się dobrze, jak i za tych, którym jest źle. Te wszystkie spotkania i gesty - a jestem przekonany, że nie są to puste gesty - tworzone są z chęcią, by ulżyć im chociażby tego jednego dnia. Wszystkie wigilie przy stołach z bezdomnymi i chorymi są piękne, ale byłyby piękniejsze, gdybyśmy pamiętali, że to nie jest nasz pokłon innym, ale przede wszystkim zobowiązanie - zaznaczył.

Po Mszy uczestnicy spotkania przeszli do sali w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II, gdzie składali sobie świąteczne życzenia i dzielili się opłatkiem.

Kapłani sprawujący Eucharystię. Na pierwszym planie roratni drogowskaz   Kapłani sprawujący Eucharystię. Na pierwszym planie roratni drogowskaz Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma