Nowy numer 25/2018 Archiwum

W piątki Msza w samo południe

Redemptoryści w Gliwicach zapraszają na otwarcie Bramy Miłosierdzia.

Diecezjalne sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach, czyli kościół redemptorystów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, jest jednym z siedmiu kościołów jubileuszowych, gdzie podczas rozpoczętego Roku Miłosierdzia będzie można zyskać odpust zupełny. Oficjalne rozpoczęcie jubileuszu odbędzie się tutaj 13 grudnia. Podczas Mszy św. o 9.30 zostanie uroczyście otwarta Brama Miłosierdzia nawiązująca do Drzwi Świętych w bazylice św. Piotra w Rzymie.

Ojciec proboszcz Piotr Świerczok zaprasza do skorzystania z dodatkowych propozycji duszpasterskich, jakie przygotowali redemptoryści. W każdy piątek Roku Jubileuszowego od 18 grudnia przez cały dzień w kościele (a nie jak zawsze w kaplicy) będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i od 6.00 do 19.00 okazja do spowiedzi; o 12.00 będzie dodatkowa Msza święta, a o 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Kościół otwarty w piątki daje też bezpośredni dostęp do obrazu Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Nowenny odbywają się tutaj we wtorki o 8.30 i 18.00 (Msze o 8.00 i 18.30).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma