Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Eucharystia o 15.00

Eucharystia rozpocznie się dokładnie w Godzinie Miłosierdzia. Będzie sprawowana w każdy drugi piątek miesiąca o godzinie 15.00.

Już dzisiaj w kościele św. Franciszka w Zabrzu, na Zaborzu (ul. Wolności 446), odprawiona zostanie ta comiesięczna Eucharystia. – Ta Msza św. wotywna o Miłosierdziu Bożym jest inicjatywą młodych kapłanów, wikarych naszej parafii. Będziemy modlić się w intencji naszej wspólnoty, o ożywienie życia religijnego w parafii – mówi proboszcz, ks. Andrzej Iwanecki.

– Mam nadzieję, że również w pozostałe dni, w godzinie miłosierdzia, ludzie częściej niż zwykle będą nawiedzać kościół, który u nas jest otwarty przez cały dzień. Może na przykład umawiając się w większej grupie na wspólną modlitwę – zachęca proboszcz.

W Roku Jubileuszowym obraz Jezusa Miłosiernego, który znajduje się w tej parafii, został oddany do renowacji, a następnie umieszczony w nowym miejsu, gdzie jest bardziej dostępny dla wiernych i gdzie jest większa przestrzeń do modlitwy. – Drzwi zostały otwarte. Dary są przygotowane, a skarbiec otworzony – mówi o tym szczególnym czasie w Kościele ks. Iwanecki. – A to, czy po nie sięgniemy, zależy od nas. My, duszpasterze, mamy w tym czasie przypominać o tym wiernym i pomóc im otwierać się na te łaski – dodaje.

Obraz, który znajduje się w kościele św. Franciszka, namalowany został przez Adolfa Hyłę, autora przedstawienia Jezusa Miłosiernego rozpoznawalnego dziś na całym świecie. Jest jednym z ponad dwustu obrazów wykonanych przez tego malarza z Krakowa znajdujących się w Polsce i za granicą.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma