Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pierwsze przesłuchania już za nami

W Tarnowskich Górach odbył się rejonowy przegląd do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika.

Tarnowskie Góry to jeden z 37 ośrodków eliminacyjnych. Na przesłuchaniu w Młodzieżowym Domu Kultury im. Henryka Jordana stawiło się kilkadziesiąt wykonawców - soliści, duety zespoły i chóry - w niemal każdym wieku.

Uczestnicy wykonywali po dwa lub trzy utwory, w tym obowiązkowo jedną tradycyjną polską kolędę lub pastorałkę. Na swój występ mieli 10 lub - w przypadku chórów - 15 minut.

Pierwszy etap przesłuchań eliminacyjnych potrwa do 20 grudnia. Od 14 do 16 stycznia zakwalifikowani uczestnicy zaprezentują się w drugim etapie finałowym w Będzinie. Na 17 stycznia został zaplanowany koncert galowy.

Organizowany od 1994 r. Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika jeszcze do niedawna był konkursem ogólnopolskim. Dziś oprócz ośrodków w kraju eliminacje odbywają się także w dwóch miastach na Ukrainie - Równem i Żytomierzu - oraz w białoruskich Baranowiczach. Co roku w festiwalu występuje łącznie ponad 20 tys. osób.

Siła wigoru - mimo kilku młodych twarzy, średnia wieku śpiewaków z chóru męskiego św. Cecylii z parafii św. Józefa w Zabrzu plasuje się w górnej granicy   Siła wigoru - mimo kilku młodych twarzy, średnia wieku śpiewaków z chóru męskiego św. Cecylii z parafii św. Józefa w Zabrzu plasuje się w górnej granicy Szymon Zmarlicki /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma