Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Każdy może dołączyć

Modlitwa ze śpiewami Taizé - nie tylko raz w roku podczas Europejskiego Spotkania Młodych lub we wspólnocie braci we Francji.

W naszej diecezji istnieją trzy punkty, gdzie regularnie odbywają się nabożeństwa ze śpiewami z Taizé. – Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, czym jest Taizé, jak ta modlitwa kanonami wygląda, i włączyć się w nią. Zachęcamy też na wyjazdy latem do samego Taizé we Francji, gdzie jest okazja do poznania ludzi z innych krajów i wspólnej z nimi modlitwy – mówi ks. Damian Trojan z parafii Chrystusa Króla w Gliwicach, gdzie odbywają się takie nabożeństwa.

Spotkania organizowane są w trzech miejscach. Właśnie w parafii Chrystusa Króla w Gliwicach (ul. Okrzei 31) – w pierwsze poniedziałki miesiąca o 19.15. Poza tym w parafii Jana Chrzciciela w Zabrzu-Biskupicach (ul. Bytomska 37, w kaplicy bocznej) – w soboty o 19.15 oraz w parafii Wniebowzięcia NMP w Gliwicach (ul. Kozielska 50) – co dwa tygodnie w piątki (nieparzyste) o 20.00.

Szczegółowych informacji na temat spotkań w diecezji udziela ks. Damian Trojan: e-mail: uby2@wp.pl lub tel. 501 596 149.

Ważnym wydarzeniem w całorocznym programie jest spotkanie organizowane przez wspólnotę braci z Taizé, zawsze na przełomie roku. Część uczestników diecezjalnych grup i inni chętni wyjeżdżają na nie tym razem szykują się już na Europejskie Spotkanie Młodych, które za niecałe trzy tygodni rozpocznie się w Walencji.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama