Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Nadzwyczajny czas

Diecezjalna inauguracja Jubileuszowego Roku Miłosierdzia odbędzie się w niedzielę 13 grudnia.

Na miejsce uroczystości wybrano jedyny w diecezji gliwickiej kościół pw. Miłosierdzia Bożego, który znajduje się na osiedlu Pokoju w Gliwicach. Jest on owocem wizyty Jana Pawła II w Gliwicach w 1999 roku. Tamtejsza pielgrzymka papieska przebiegała pod hasłem „Bóg jest miłością”. Kościół jest już udostępniony wiernym, ale czeka jeszcze na poświęcenie. W ołtarzu głównym nad tabernakulum umieszczony został obraz Jezusa Miłosiernego, a po obu stronach figury świętych: siostry Faustyny i Jana Pawła II oraz ich relikwie.

Uroczystość inauguracji Jubileuszowego Roku Miłosierdzia odbędzie się, podobnie jak we wszystkich diecezjach świata, w III niedzielę Adwentu. 13 grudnia Mszy św. o 12.00 przewodniczyć będzie biskup gliwicki Jan Kopiec. W Liście pasterskim z tej okazji życzył diecezjanom „odwagi w podjęciu zaproszenia do przeżycia czasu zmiłowania nad nami wszystkimi, byśmy razem odzyskali spokój duszy i zapał do uświęcenia świata”. Bp Jan Kopiec wyznaczył także siedem kościołów, gdzie z okazji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia od 13 grudnia do 20 listopada 2016 roku będzie można zyskać odpust zupełny. Są to:

  • Kościół katedralny św. Apostołów Piotra i Pawła w Gliwicach
  • Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach
  • Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliwicach
  • Kościół św. Anny w Zabrzu
  • Kościół Wniebowzięcia NMP w Bytomiu
  • Kościół św. Stanisława Kostki w Lublińcu
  • Kościół Przemienienia Pańskiego w Tarnowskich Górach-Bobrownikach Śląskich.

Więcej o kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Gliwicach w 49. nr. gliwickiego "Gościa Niedzielnego" na 6 grudnia i w e-wydaniu.

Kościół Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na osiedlu Pokoju   Kościół Miłosierdzia Bożego w Gliwicach na osiedlu Pokoju Klaudia Cwołek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma